Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 11. 2009 13:13:12

MilosFMT
Člen
Registrace: 20. 11. 2009
Příspěvků: 4

Obrázky jako znak

Občas potřebuji sérii obrázků do Writeru vkládat ze schránky jako znak, čili normálně za sebou (podobně jako Word). Defaultně se ukládájí stále na jedno místo (ukotvení k odstavci) přes sebe a je nutné každý jednotlivě posouvat,zarovnávat, upravovat a případně změnit ručně ukotvení jako znak. Neporadíte, jak toho docílit? Díky

Offline

#2 20. 11. 2009 18:47:34

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Obrázky jako znak

Po importu obrázku klepněte na mezerník, resp. myší zaktivujte kurzor za obrázkem a pak případně stiskněte mezeru. Podle mě by pak neměl být problém.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 11. 2009 15:51:24

MilosFMT
Člen
Registrace: 20. 11. 2009
Příspěvků: 4

Re: Obrázky jako znak

Jasně, to znám. Ale to nezměním ukotvení,ale jen vytvořím nový odstavec. Pořád ale zústává na každém obrázku ukotvení k odstavci a nelze vložit třeba čtyři obrázky v řádku za sebou v jednom odstavci (ukotvené jako znak).Pokud ovšem nezměním pro každý jednotlivě ukotvení. Nevymyslel jsem to ani přes formátování stylů (odstavec, stránka), volba pro obrázky je možná jen nad obrázkem.

Offline

#4 22. 11. 2009 21:14:02

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Obrázky jako znak

Odstavckové a stránkové stly tady opravdu nepomohou - obrázky a rámce mají totiž vlastní kategorii stylů. Ve stylistovi je naleznete pod třetí ikonkou (za odstavcovými a znakovými).

Offline

#5 25. 11. 2009 14:01:45

MilosFMT
Člen
Registrace: 20. 11. 2009
Příspěvků: 4

Re: Obrázky jako znak

Díky kolegové za snahu, nicméně ani v této kategorii jsem nenašel možnost nastavení volby  ukotvení obrázku (je to spíš pro rámce).Nakonec se mi přece jen podařilo po delším úsilí jaksi mimoděk nastavit ukotvení alespoň pro obrázky vkládané za sebou v jednom odstavci. Jednak - Klik na obrázek, na liště obrázek vlevo ikona "ze souboru" (???) a tam lze zvolit ukotvení. V rámcích pak, kam se obrázek umístí. To jsem uložil do nové šablony a zdá se, že to funguje. Poněkud krkolomné, ale alespoň tak.

Offline

#6 25. 11. 2009 15:03:26

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Obrázky jako znak

hmm... fakt, ty volby ve stylech nejsou. Jsem je kdysi používal a vím že tam byla možnost nadefinování zarovnání vůči sloupci / stránce a tak. Tož se omlouvám za špatnou radu wink

Mrknul jsme se na to znova a mám pro vás tip - klikněte na obrázek pravým a z kontextového menu vyberte: ukotvit - jako znak

Offline

#7 27. 11. 2009 08:48:11

MilosFMT
Člen
Registrace: 20. 11. 2009
Příspěvků: 4

Re: Obrázky jako znak

To znám, ale musí se to dělat pro každý obrázek extra a to třeba u deseti vložených fotek je blbákov.

Offline

#8 25. 2. 2010 10:30:23

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Obrázky jako znak

Reším teď totéž, tak jen oživuju vlakno a ptám se, jestli nenastal nějaký posun.
Mám 59 obrázků, takže teď bych řešení skrze styl ocenil a zaroveň "pláču" nad další vymožeností OO.
Hledam aspon tlacitko, ktery by to udelalo, ale neni. U ramce takove je, ale u obrazku jsem ho nenasel.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí