Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 10. 2009 08:34:06

velvet
Člen
Registrace: 17. 4. 2009
Příspěvků: 66

Novy dokument - otvorenie

Ak otvaram,zakladam novy dokument pomocou nasledovneho kroku: pracovna plocha-prave tlacitko-kontextova ponuka-novy-otvori sa mi OpenDocument Zosit.ods,ktory bohuzial nieje vo forme sablony,kt. mam predvolenu na novy dokument. Ak chcem novy dokument otvorit podla sablony,musim ist cez start-programy-OO.o a otvorit OO.o Calc. aky je rozdiel v tychto dokumentoch/OpenDocument Zosit.ods - OO.o Calc/ a ako by som dostal do kontextovej ponuky otvorenie noveho dokumentu podla ulozenej sablony?

Offline

#2 17. 11. 2009 01:45:47

mirozm
Člen
Registrace: 9. 1. 2006
Příspěvků: 49

Re: Novy dokument - otvorenie

Skúste Súbor | Šablony >Usporiadať...
Označte si moje šablóny, stlačte tlačidlo Príkazy a tu vyberte Importovať šablónu...
Teraz vyberte dokument, ktorý ste vytvoril.
Označte si importovanú šablónu a opäť stlačte Príkazy a zadajte Nastaviť ako východziu šablónu.

No pokiaľ ten dokument nechcete mať ako východziu šablónu ten druhý krok samozrejme vynechajte

Editoval mirozm (17. 11. 2009 01:47:50)


LO 5.1.6  platforma Ubuntu-linux 16.04

Offline

#3 18. 11. 2009 08:45:11

velvet
Člen
Registrace: 17. 4. 2009
Příspěvků: 66

Re: Novy dokument - otvorenie

Vdaka, ale bohuzial nefunguje mi to tak ako potrebujem. Rad by som sa teda spytal aky je rozdiel medzi tymito novo-vytvorenymi dokumentami.
Raz mi vytvori novy dokument s nazvom "Bez_názvu 1.ods" - co je tak ako ma byt a raz mi otvara dokument pod nazvom "Nový objekt - OpenDocument Zošit.ods" - co nieje podla vychodzej sablony.
Vie mi niekto povedat preco je to tak a ako nastavim aby sa mi stale otvaral novy dokument podla nastavenej vychodzej sablony:

Offline

#4 19. 11. 2009 09:12:53

mirozm
Člen
Registrace: 9. 1. 2006
Příspěvků: 49

Re: Novy dokument - otvorenie

No z Vašeho prvého príspevku som pochopil, že to máte pod platformou Windows.
Momentálne neviem vyskúšať Vami uvedené správanie, lebo teraz som pod Linuxom (no večer sa na to pozriem).
Toto správanie by ste mohli vyriešiť nasledovne:
Otvorte si čistý dokument, zadajte si formátovanie, aké chcete aby mali nasledovné dokumenty, ktoré budete otvárať podľa šablóny. Uložte si tento dokument vo formáte šablóny (v tomto prípade napríklad čistý.ots) Tento si uložte do Vašej zložky zo šablónami.
Podľa popisu vyššie si ho nastavte, ako východziu šablónu. (už nemusíte importovať, súbor bude v ponuke moje šablóny).
Pokiaľ by sa ani teraz neupravilo správanie pri otváraní, tak si jednoducho vytvorte odkaz na tento súbor buď v ponuke štart,na spodnej lište (myslím, že panel rýchleho spúšťania), alebo na ploche a otvárajte nové dokumenty pomocou tohoto odkazu.


LO 5.1.6  platforma Ubuntu-linux 16.04

Offline

#5 19. 11. 2009 22:01:57

mirozm
Člen
Registrace: 9. 1. 2006
Příspěvků: 49

Re: Novy dokument - otvorenie

Tak som sa na to pozrel pod windows no beží to v pohode, žiadne Vami udávané správanie som neregistroval.
Ešte ma napadá pozrite si ako je nastavené otváranie súborov .ots v sytéme (možnosti priečinka > typy súborov) nájdite príponu OTS a stlačte zmeniť. Malo by v tom okne byť poradie OpenOffice.org 3.0 (alebo Vaša verzia) a na druhom mieste scalc.
Ak stlačíte spresniť malo by byť poradie akcií Nový ,open , print a printto.
Osobne si myslím, že je to v systéme a nie v OOo.


LO 5.1.6  platforma Ubuntu-linux 16.04

Offline

#6 24. 11. 2009 10:32:31

velvet
Člen
Registrace: 17. 4. 2009
Příspěvků: 66

Re: Novy dokument - otvorenie

Vdaka za odpoved aj za ine navody,nastavenia o kt. som ani nevedel.Pouzivam WinXP, OOo 3.1. Vsetko som nastavil tak ako ste to opisali (možnosti priečinka > typy súborov),ale bohuzial problem mi to nevyriesilo. Mozno sa nerozumieme. Potrebujem aby som pri otvarani noveho dokumentu prostrednictvom:pracovna plocha-prave tlacitko-kontextova ponuka-novy-OpenDocument Zosit, otvoril novy dokument podla ulozenej sablony,kt. je nastavena ako vychodzia. Vzdy ked to takto otvaram, otvori sa mi dokument,kt. je naformatovany podla inych kriterii.Skoda,ze sa tu neda ukazat nahlad(alebo da ,ale neviem ako) jednotlivych krokov.

Offline

#7 24. 11. 2009 11:12:54

mirozm
Člen
Registrace: 9. 1. 2006
Příspěvků: 49

Re: Novy dokument - otvorenie

Ok už rozumiem, správanie pri otváraní cez kontext je nastavené vo win inde.
Večer sa na to pozriem.

Edit:
Takže som sa na to pozrel. Toto nastavenie ide zmeniť pravdepodobne len zmenou v registri a to v kľúči:

HKEY_USERS\S-1-5-21-839522115-2025429265-725345543-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Discardable\PostSetup\ShellNew
Sú tam súbory, ktoré sa vytvárajú ako nové pomocou kontextovej ponuky na prac ploche. Je tam kľúč OpenDocument Zošit ktorý je binárny ten pravdepodobne treba zmeniť.
No do tohto už nechcem rypkať, tak snáď nejaký windowsák Vám poradí.

Editoval mirozm (25. 11. 2009 07:50:11)


LO 5.1.6  platforma Ubuntu-linux 16.04

Offline

Zápatí