Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 11. 2009 15:49:39

zacekm
Člen
Registrace: 23. 11. 2009
Příspěvků: 3

soucet hodnot ve slopci A podle hodnoty v B

Ahoj, 
potreboval by jsem poradit s nasledujicim. Mam tabulku o 2 sloupcich. Ve sloupci A jsou IP adresy a ve sloupci B nejaka hodnota. Jednotlive IP adresy ve sloupci A se v tabulce nekolikrat opakuji (nahodne) a ja by jsem potreboval udelat soucet  hodnot ve  sloupci B pro jednotlive IP adresy pres celou tabulku, tak aby jsem jako vysledek dostal neco takoveho:
IP_adresa : pocet_vyskytu : suma_hodnot_ze_sloupce_B

Ten pocet vyskytu, pokud by to byl problem by jsem ozelel, jde mi hlavne o soucet ze sloupce B.

Diky

Offline

#2 23. 11. 2009 16:34:11

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: soucet hodnot ve slopci A podle hodnoty v B

Podle toho co jste napsal je to funkce SUMIF - mrkněte do nápovědy, je to tam hezky popsáno.

ALE chcete něco jiného, chcete výpis IP adres, kdy každá bude uvedena pouze jednou a vedle ní bude součet hodnot ze sloupce B. Tohoto dosáhnete použitím kontingenční tabulky. (calc: data - průvodce daty - začátek)

Offline

#3 23. 11. 2009 18:28:08

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: soucet hodnot ve slopci A podle hodnoty v B

Možná by stačilo v pomocném sloupci pomocí COUNTIF označit duplicity (=COUNTIF($A$1:$A1; A1))
Pomocí COUNTIF a SUMIF spočítat co je třeba a pomocí filtru schovat přebytečné řádky.

Offline

#4 24. 11. 2009 10:04:43

mirozm
Člen
Registrace: 9. 1. 2006
Příspěvků: 49

Re: soucet hodnot ve slopci A podle hodnoty v B

Ondra.kl napsal(a)

Podle toho co jste napsal je to funkce SUMIF - mrkněte do nápovědy, je to tam hezky popsáno.

ALE chcete něco jiného, chcete výpis IP adres, kdy každá bude uvedena pouze jednou a vedle ní bude součet hodnot ze sloupce B. Tohoto dosáhnete použitím kontingenční tabulky. (calc: data - průvodce daty - začátek)

Aj ja vidím najlepšie riešenie pomocou tabuľky sprievodcu dátami, no doplnil by som ešte, že je možné do nej vložiť aj počet výskytov.
Do riadkové polia -ip adresu
Do dátové polia _ip adresu a hodnotu
V dátových poliach na ip adrese zvoliť možnosti a zadať namiesto súčtu počet.
ip.png
vzorový súbor je tu http://www.lugesa.szm.com/moje/ip_vzor.ods

miro


LO 5.1.6  platforma Ubuntu-linux 16.04

Offline

Zápatí