Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 11. 2009 23:40:05

Mach
Člen
Registrace: 28. 12. 2008
Příspěvků: 30

Víceúrovňové číslování při importu z .doc

Textový dokument vytvořený ve Wordu s nadefinovaným víceúrovňovým číslováním. Při otevření ve Writeru se číslování totálně zprasilo. No nic, nadefinuji nadpisům dialogem číslování osnovy nové a bude vše OK (Nástroje - Číslování osnovy - karta číslování).

Jenže nebylo. Writer sice nadpisy přečísloval, jenže všem úrovním přiřadil samá "jedničková" čísla - 1, 1.1, 1.1.1, 1.1.1.1. Odshora až dolů. Občas nějaká dvojka či trojka.

Existuje nějaký efektivnější způsob, než pracně (ručně) každému nadpisu odstranit formátování a následně přiřadit příslušný styl nadpisu, aby se číslování opravilo? Při 70ti stránkovém dokumentu je to frustrující. Na jiný způsob jsem zatím nepřišel.

Go-oo 3.1.1 (9420)

Dodatek 12.11.09

Nejlepší na tom je, že pokud ten samý soubor .doc otevřu v IBM Lotus Symphony, funguje číslování bez sebemenších problémů.

Editoval Mach (12. 11. 2009 10:37:22)

Offline

#2 15. 11. 2009 20:13:55

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Víceúrovňové číslování při importu z .doc

Prosím, poskytněte nám ten doc soubor na prohlédnutí (pokud není tajný).

Offline

#3 16. 11. 2009 23:29:00

Mach
Člen
Registrace: 28. 12. 2008
Příspěvků: 30

Re: Víceúrovňové číslování při importu z .doc

Dokument tajný není, nicméně ho již nemám. Po ručním přečíslování ve Writeru mi byl již k nepotřebě.

Ve Wordu 2003 jsem tedy vytvořil jiný s podobnou strukturou nadpisů a chtěl ho sem publikovat. Jenže kontrolní otevření ve Writeru proběhlo korektně. V dalším pokusném dokumentu jsem tedy očísloval nově vytvořené styly nadpisů (nikoliv standardní, šablonové) a to včetně definice a vygenerování obsahu. Zase nic. V obou případech zobrazil Writer vše tak, jako v originálu.

Prostě typický Murphyho zákon :-) Teď vypadám jako BFU, co neumí pracovat s kancelářskými aplikacemi :-)

P.S.
Po všech těchto pokusech ale musím konstatovat, že definice víceúrovňového číslování je ve Writeru mnohem příjemnější než ve Wordu. Kdo nezkusil, neuvěří.

Offline

Zápatí