Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 11. 2009 19:31:16

radomir.p
Člen
Registrace: 4. 11. 2009
Příspěvků: 2

Implicitní odrážky

Zdravím
mám problém s implicitní odrážkami OO Writer 3.1.1. Dcera používá notebook na přednáškách a v předchozí verzi (nevím přesně jaká bylo tam Ubuntu 8.10) vytvářela seznam tak že napsala "- text[Enter]" a byl to odstavec s odrážkou. další odstavec začal stejně s odrážkou a při tabulátoru jako prvním znaku odstavce se zvýšila úroveň odrážek. Prováděl jsem jí dist upgrade na Ubuntu 9.10 s čímž přišel OO 3.1.1 a zcela se změnilo chování.
Na sekvenci "- text[Enter]" to sice vyrobí něco jako odrážka, ale nereaguje zvýšením úrovně odrážek na tabulátor. Jaká je cesta na změnu k předchozímu chování? Ještě poznámka v tom, mi říká, že nějaké klikání na objekty při přednášce nechce, jen když tak sekvece kláves. Píše všema 10 poslepu a interace s myší je v tomhle způsobu psaní strašně pomalá.
Takže vy výsledku jak se nastavují implicítní odrážky na psaní majoritně pouze z klávesnice?
Hedně jsem hledal ale ani googlování default bullets OO writer a podobně mi nic nedalo.
Díky

Offline

#2 5. 11. 2009 08:51:48

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Implicitní odrážky

Sunovské OOo 3.1.1 pro WinXP z tohoto portálu při tabelátoru správně zvyšuje úroveň odrážek. Jak je to v ubunťácké verzi (kompiované canonicalem z novelovské verze OOo) netuším ale doma se podívám.

Offline

#3 6. 11. 2009 01:17:04

radomir.p
Člen
Registrace: 4. 11. 2009
Příspěvků: 2

Re: Implicitní odrážky

Ondra.kl napsal(a)

Sunovské OOo 3.1.1 pro WinXP z tohoto portálu při tabelátoru správně zvyšuje úroveň odrážek. Jak je to v ubunťácké verzi (kompiované canonicalem z novelovské verze OOo) netuším ale doma se podívám.

Když si naklikám z menu nebo z tlačitka odrážky, tak reaguje tabulátor správně. Ale už ne na klávesové odstartování odrážek.

Offline

#4 7. 11. 2009 15:10:55

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Implicitní odrážky

Tak ať používá klávesovou zkratku pro "Odrážky zap/vyp" - v Go OO defaultně Shift+F12, ale dá se pochopitelně Nástroje->Přizpůsobit->Klávesnice (kategorie Číslování). Změna úrovně pomocí TAB a Shift+TAB funguje v Go OO i takto korektně.

Editoval hanus (7. 11. 2009 15:13:21)

Offline

Zápatí