Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 11. 2009 10:39:29

RNA gmail
Člen
Registrace: 5. 10. 2007
Příspěvků: 14

Graf do nového listu

Dá se nějak vytvořit graf do nového listu, tak jak to dělá Excel (poslední dotaz při vytváření grafu). Zatím to řeším tak, že graf vezmu do clipboardu, vytvořím nový list a napastuju. To je ovšem velmi opruzantní metoda.

Offline

#2 3. 11. 2009 10:55:29

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Graf do nového listu

... první si vytvořte nový list a pak do vložte graf ...

Offline

#3 3. 11. 2009 22:16:55

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Graf do nového listu

V Calcu není možné, aby graf tvořil celý list. Vždy je to objekt v listu, nelze to udělat jako v Excelu.

Offline

#4 6. 11. 2009 21:53:11

RNA gmail
Člen
Registrace: 5. 10. 2007
Příspěvků: 14

Re: Graf do nového listu

No dobře, tak jak to tedy mám udělat? V jednom listu mám tabulku dat, ve druhém chci mít graf tvořený některými vybranými řadami z toho prvního listu.

Offline

#5 7. 11. 2009 11:54:58

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Graf do nového listu

Umíte vytvořit graf? Pokud ano, není to nic složitého. V tom prázdném listu dejte Vložit->Graf, v průvodci v kroku 1 vyberte typ a v kroku 3 přidejte datové řady z jiného listu/listů. Stačí takto, nebo více dopodrobna?

Nebo si ten graf vytvořte v listu s daty, pak označte objekt grafu, dejte CTRL+X, přepněte se na prázdný list a tam dejte vložit - CTRL+V. Nehledejte v tom zbytečné záludnosti :-)

Editoval hanus (7. 11. 2009 11:57:08)

Offline

#6 7. 11. 2009 12:11:28

RNA gmail
Člen
Registrace: 5. 10. 2007
Příspěvků: 14

Re: Graf do nového listu

V tom prázdném listu dejte Vložit->Graf, v průvodci v kroku 1 vyberte typ a v kroku 3 přidejte datové řady z jiného listu/listů.

Nechápu ten krok 3. Když vyberu řadu v listu 1, přepnu se do prázdného listu 2, dám vložit graf, tak se mi vytvoří prázdný graf, ten výběr ze začátku je v čudu.

Nebo si ten graf vytvořte v listu s daty, pak označte objekt grafu, dejte CTRL+X, přepněte se na prázdný list a tam dejte vložit - CTRL+V. Nehledejte v tom zbytečné záludnosti :-)

No, právě tak to dělám, ale připadá mí to jako škrábat se levou nohou za pravým uchem. Základní idea mého původního dotazu byla, jestli při výrobě grafu nejde automaticky vytvořit nový list a do něj ten graf vložit. Když ne, tak to přežiji, prostě jsem příliš navykl na Excel, no tak to chvíli potrvá, než si zvyknu na jiný postup.
Berte to jako vyřešené.

Offline

#7 7. 11. 2009 15:00:23

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Graf do nového listu

Na základní ideu vašeho původního dotazu jsem už dříve odpověděl (NEJDE TO), pak jste se zeptal na další a dostal jste další odpověď.

Nechápete krok 3? Dejte v prázdném listu Vložit->Graf. Otevře se Průvodce grafy, ve kterém je mj. Krok "3. Datové řady" - tady si nastavte, jaká data z jakých listů má graf zobrazovat.

Editoval hanus (7. 11. 2009 15:01:10)

Offline

#8 7. 11. 2009 16:26:54

RNA gmail
Člen
Registrace: 5. 10. 2007
Příspěvků: 14

Re: Graf do nového listu

....ve kterém je mj. Krok "3. Datové řady" - tady si nastavte, jaká data z jakých listů má graf zobrazovat.

Když se objeví okno Datové řady, tak je tam pouze jednořádkové editační textové okénko, Zkusil jsem tam vložit vybraná data copy & paste, ale nefunguje to, graf zůstane prázdný. V tomto stavu nefungují klávesové šipky, takže ani nelze vybrat oblast dat. Vedle vpravo od toho editačního řádku je tlačítko, když na něj kliknu, tak se celé okno zmenší pouze na tento řádek, ale stále se s tím nedá nic dělat, klávesy nefungují a když myší kliknu na data, tak se to placaté okénko zase změní na velké.

Ale touto cestou nemá smysl chodit, je to mnohem pracnější, než jednoduše přemístit graf do nového listu. Dík za snahu, není třeba to lámat přes koleno.

Offline

#9 7. 11. 2009 18:39:17

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Graf do nového listu

RNA gmail napsal(a)

... tak se celé okno zmenší pouze na tento řádek, ale stále se s tím nedá nic dělat

v tomto okamžiku klikněte myší na list ve kterém máte data a myší označte oblast dat pro graf ... nebo tam můžete ten odkaz napsat ručně.

Offline

Zápatí