Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 10. 2008 13:46:39

Cereus
Člen
Registrace: 17. 7. 2008
Příspěvků: 2

Nezlomitelná mezera v OO3

Tak jsem si včera nainstaloval OO3 a hned dneska jsem narazil na problém. Nechápu, proč se změnila klávesová zkratka nezlomitelné mezery na Ctr+Shift+Space, když byla předtím Ctrl+Space. Zase jedna klávesa navíc. Chtěl jsem to změnit, ale u této položky není aktivní tlačítko změnit, tak to nejspíš nepůjde :-( Nebo ví snad někdo jak na to? Nebo lepší by ještě bylo, kdyby existovalo nějaké rozšíření nebo něco, kde bych si definoval pravidla pro vkládání nezlomitelných mezer. V textu bych všude mačkal mezerník a to rozšíření by si některé mezery opravilo na nezlomitelné. To by bylo naprosto skvělé.

Offline

#2 29. 10. 2008 14:06:00

Cereus
Člen
Registrace: 17. 7. 2008
Příspěvků: 2

Re: Nezlomitelná mezera v OO3

Tak omyl, já byl jenom slepý a pořádně to nevyzkoušel. V Nástroje -- Přizpůsobit -- Klávesnice se to změnit dá. Jen mi to přijde trochu krkolomné to řazení podle zkratek a ne podle funkcí. To mě zmátlo. Takže jsem nejprve musel přiřadit zkratce Ctrl+Space funkci nezlomitelné mezery a poté zkratce Ctrl+Shift+Space tuto funkci odebrat. Takže tento dotaz ignorujte.
Ale dotaz, jestli neznáte na ty nezlomitelné mezery nějakou vychytávku stále trvá.

Offline

Zápatí