Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 10. 2009 08:50:16

Zcapek
Člen
Registrace: 13. 6. 2005
Příspěvků: 3

Trvale vypnuti zahlavý

Mam dotaz lze v CALCu TRVALE vypnout záhlaví, tak aby na kazde stance kterou vytisku nebyl LIST 1... ?
CALC jsem prolezl snad uz cely a nikdy jsem reseni nenasel, a pokazde to vypinat je dost nuda.

Predem diky za odpoved.

Offline

#2 21. 10. 2009 10:09:50

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Trvale vypnuti zahlavý

Je to jednoduché - upravte si šablonu výchozího dokumentu.
1. otevřete si OOo
2. jděte do menu: soubor - šablony - upravit; otevře se dialog pro otevření šablony - najděte *.ots a otevřete jej
3. upravte si formát (případně i obsah) tak jak chcete
4. uložte
5. zavřete OOo a pak vytvořte nový dokument a zkontrolujte zda má nastavený formát.

Offline

#3 21. 10. 2009 13:10:46

Zcapek
Člen
Registrace: 13. 6. 2005
Příspěvků: 3

Re: Trvale vypnuti zahlavý

DD, diky za info ale bohuzel v defaultne nastavene ceste (c:\Documents and Settings\capekz\Data aplikací\OpenOffice.org\3\user\template\) zadne sabloby nejsou, jedine soubory .ots jsou (c:\Program Files\OpenOffice.org 3\Basis\share\template\cs\wizard\styles\) a to jsou nejake predem definovane sablony.
Takze nevim jestli mam upravit tady ty sablony a potom ulozit a vzdy potom otevirat tuto mnou definovanou sablobu?

Offline

#4 21. 10. 2009 13:44:48

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Trvale vypnuti zahlavý

V tom případě je potřeba výchozí šablonu definovat.

1. otevřete si nový dokument a upravte jeho formát
2. uložte do uložiště šablon jako *.ots
3. v menu: "soubor - šablony - uspořádat" rozklikněte "moje šablony" - mělo by tam být jméno uložené šablony. Klikněte na něj pravým tl. a z nabídky vyberte nastavit jako výchozí.

Variantní postup je tamtéž kliknout pravým do prázdného prostoru a z nabídky vybrat "importovat šablonu" a pak ji nastavit jako výchozí.

Offline

#5 22. 10. 2009 08:37:37

Zcapek
Člen
Registrace: 13. 6. 2005
Příspěvků: 3

Re: Trvale vypnuti zahlavý

Diky moc presne tohle jsem potreboval.

jj kdyz clovek narazí na odborníka to je potom radost neco delat :-)

Offline

Zápatí