Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 10. 2009 13:00:03

Misa
Člen
Registrace: 26. 10. 2005
Příspěvků: 5

smazani stylu

Dobrý den, existuje nějaká možnost, jak najednou smazat větší množství stylů? Po jednom je to jasné, ale zdlouhavé. V jednom dokumentu mi postupně přibyly styly "WW-Absatz-Standardschriftart"+řada jedniček. Je možné vybrat text (Ctrl+A), kopírovat ho (Ctrl+C), vytvořit nový dokument a vložit (Ctrl+V). Lepší by ale bylo styly, které v dokumentu nejsou použity, nějak smazat. Díky za nápady.

WinXP, OO 3.1

Offline

#2 2. 10. 2009 16:16:47

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: smazani stylu

Není mi známo, že by Writer uměl hromadně mazat styly (a podle jakého klíče?), ani že by existovalo rozšíření.

V okně Styly a formátování si vyberte filtr Vlastní styly a na každý, který chcete smazat, klepněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit; alternativně můžete použít klávesu Del.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 3. 10. 2009 14:30:18

Misa
Člen
Registrace: 26. 10. 2005
Příspěvků: 5

Re: smazani stylu

redakce napsal(a)

Není mi známo, že by Writer uměl hromadně mazat styly (a podle jakého klíče?), ani že by existovalo rozšíření.

V okně Styly a formátování si vyberte filtr Vlastní styly a na každý, který chcete smazat, klepněte pravým tlačítkem a vyberte Odstranit; alternativně můžete použít klávesu Del.

Hmm, to je právě ten problém, protože při delší práci s dokumentem a hlavně při častém kopírování textů z mailů, obsahuje dokument řádově desítky, stovky stylů "WW-Absatz-Standardschriftart". A podle jakého klíče? Podle jejich použití. Pokud styl není v dokumentu použit, pryč s ním. Nebo všechny, kromě povinných.

Offline

#4 4. 10. 2009 13:34:59

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: smazani stylu

Pokud styl nechcete používat, pak text z mailu vkládejte jako neformátovaný text - Úpravy | Vložit jinak... a následně nastylujte vhodným stylem.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#5 4. 10. 2009 17:43:10

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: smazani stylu

Jde to i jednodušeji, pomocí pluginu Template Changer. Vytvořte si dokument, v němž chcete mít nadefinované styly, a s pomocí pluginu do toho vašeho souboru naimportujte takto vytvořenou šablonu. Nechtěné styly budou "zapomenuty". Nevím, kolik stylů byste takto musel znovu definovat, ale pokud porozumíte práci s tímhle pluginem, přijdete i na řadu jiných řešení.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 5. 10. 2009 06:41:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: smazani stylu

Plastique napsal(a)

...- Úpravy | Vložit jinak...

odpovídající klávesová zkratka je CRTL+SHIFT+V ... + výber z dialogu

Offline

#7 6. 10. 2009 21:30:03

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: smazani stylu

Nebyl jsem si jistý, v Go-OOo 3.1.1 mi nefunguje, i když vím, že by měla, ale oficiálně je to až od 3.2?


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#8 7. 10. 2009 00:46:45

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: smazani stylu

Plastique napsal(a)

Nebyl jsem si jistý, v Go-OOo 3.1.1 mi nefunguje, i když vím, že by měla, ale oficiálně je to až od 3.2?

To je divný, u mě no problem. Mám taky GoOO, 3.1.1. Nejnovější.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 7. 10. 2009 11:09:26

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: smazani stylu

Ech... beru zpět, mám podle všeho předefinované zkratky - omlouvám se, zapomněl jsem.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#10 27. 10. 2009 20:02:54

Misa
Člen
Registrace: 26. 10. 2005
Příspěvků: 5

Re: smazani stylu

PetrValach napsal(a)

Jde to i jednodušeji, pomocí pluginu Template Changer. Vytvořte si dokument, v němž chcete mít nadefinované styly, a s pomocí pluginu do toho vašeho souboru naimportujte takto vytvořenou šablonu. Nechtěné styly budou "zapomenuty". Nevím, kolik stylů byste takto musel znovu definovat, ale pokud porozumíte práci s tímhle pluginem, přijdete i na řadu jiných řešení.

Template Changer vypadá jako to pravé, ale z nějakého důvodu mi import nemaže staré znakové styly. Nemůže být problém v lokalizované verzi OpenOffice?

Offline

Zápatí