Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 9. 2009 06:22:38

Pavel_kozak
Člen
Místo Praha
Registrace: 20. 11. 2004
Příspěvků: 12
Web

animace řádek-po-řádku, na klik

Dobré jitro všem :-) Děkuji tomu (či té), kdo mi dá jednoduchou kuchařku na tu nejzákladnější animaci v rámci jednoho snímku - totiž, aby to vypadalo, jako že připisuji další a další řádky, vyprovokované klinutím. V tom pravém bloku s "Vlastními animacemi" jsem už byl bezpočtukrát, ale při Přehrání se mi celý text jeví najednou. Zkoušel jsem to i s otečkovaným seznamem. Kde je chyba?

Považoval bych tuto animaci (protože je podle Cimrmanovy zásady "aby to bylo jako ze života") za natolik preferovanou, že by naopak měla mít nějaké vlastní makro či co, které by se vyvolávalo na jeden klik, a ne aby celkem zkušený uživatel se hrabal v celém Bolywoodu efektů několik večerů a kýžené nenašel...

Offline

#2 15. 9. 2009 17:54:28

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: animace řádek-po-řádku, na klik

Vyberte si:
1. Vyberete vícero řádků a přiřadíte jim efekt, případně pak můžete klepnout do nějakého řádku a přidělit mu jiný (tlačítko Změnit).
2. Klepnete do patřičného řádku a přidělíte mu efekt. V Možnostech efektu na kartě Animace textu vyberte např. Podle odstavců 1. úrovně. Pak stačí dát daným odstavcům najevo, že je chcete vyvolat až po klepnutí.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 9. 2009 19:17:38

Pavel_kozak
Člen
Místo Praha
Registrace: 20. 11. 2004
Příspěvků: 12
Web

Re: animace řádek-po-řádku, na klik

Děkuji, mezi tím jsem na to přišel. smile

Offline

#4 28. 9. 2009 06:40:54

Josef Molnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Re: animace řádek-po-řádku, na klik

Zdravím, taky jsem delší dobu pátral po této funkci. Prezentaci mám hotovou, ale nelíbí se mi, že musím všechny řádky, které chci nechat zobrazit až po kliknutí, označit, a s každým zvlášť nastavovat, aby se to zobrazovalo postupně ("Spustit na klepnutí") ... jiný způsob není?


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#5 28. 9. 2009 16:00:40

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: animace řádek-po-řádku, na klik

Nikoliv.
Stačí všechny řádky označit a v roletce Spustit zadat atribut Při klepnutí (či cokoliv jiného).


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí