Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 9. 2009 12:37:17

retoncz
Člen
Registrace: 4. 9. 2009
Příspěvků: 2

Import textového souboru Microsoft Works 7

Nejdou mně prostřednictvím Open Office otevřít textové soubory vytvořené v programu Microsoft Works 7, který máme oficiálně ve firmě. V novém operačním prostředí pc mně přestal Works fungovat, takže jej nemohu použít pro uložení původního textu ve formátu Word, který jde v pohodě OpenOfficem otevřít.
Zkoušel jsem hledat informace na tomto fóru ale nic jsem bohužel nenašel.
Poradíte někdo co s tím ?
Předem díky, Bob

Offline

#2 4. 9. 2009 13:31:35

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Import textového souboru Microsoft Works 7

Co to je Microsoft Works 7 ? :-)
Textový soubor je textový soubor, tam není co řešit (.txt). Asi máte na mysli dokument Microsoft Works? Jakou to má vůbec příponu?
Asi si budete muset najít funkční instalaci MSW a z ní to uložit do něčeho rozumnějšího. Ale třeba někdo poradí...

Offline

#3 4. 9. 2009 14:01:33

retoncz
Člen
Registrace: 4. 9. 2009
Příspěvků: 2

Re: Import textového souboru Microsoft Works 7

Měl jsem na mysli textový soubor, nikoliv tabulku či databázi vytvořený programem Microsoft Works 7. Byl to takový menší a levnější MS Office yikes)). Šlo s ním běžně otevírat soubory vytvořené v tehdejších verzích MS Office ( zajímavé, že naopak to nešlo ).
Přípona je .wps

Offline

#4 4. 9. 2009 17:11:16

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Import textového souboru Microsoft Works 7

1) textový soubor je .txt -> plain text, prostě čisté znaky uložené v souboru, bez jakéhokoli formátování (nepočítám konce řádků a tabulátory) a umí ho zobrazit a přečíst (a uložit) úplně každý

2) .wps je dokument, chcete-li textový dokument (ale nikoli textový soubor), který má proprietární formát uložení dat a k jeho otevření a nedejbože uložení potřebujete specializovaný software nebo převodní filtr
http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_ … patibility

Tak jsem se vykecal :-)

K vašemu dotazu uvádím citaci z výše uvedeného linku:
As of December 2007, no mainstream versions of OpenOffice.org, AbiWord, or KWord have included it for various reasons. OpenOffice.org has not included it because of restrictions with the Joint Copyright Assignment (JCA)[11], but OpenOffice.org variants such as OxygenOffice, Go-oo and NeoOffice have included libwps. Also, libwps provides a command line converter.

Takže zkuste třeba Go-oo (http://www.go-oo.org/) a možná uspějete. Problém hledejte ve formátu .wps, jeho utajení a licenci, nikoli v programech, které ho neumějí.

Offline

Zápatí