Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 10. 2008 09:47:27

honza_krejcik
Člen
Registrace: 18. 10. 2008
Příspěvků: 2

Seznam použité literatury

Dobrý den,
cca před dvěma měsíci jsem začal používat OOo, tehdy verze 2.4. Důvodem byla vyhovující práce se seznamem použité literatury. Mám rozepsanou diplomku, v seznamu cca 15 knih. V tomto týdnu jsem nainstaloval novou verzi OOo 3.0. A co se nestalo? Celý seznam je v prachu.
Co je ještě horší, v okně Seznam použité literatury nejde vytvořit ani jeden záznam (nahoře v rozbalovacím menu Tabulka nic neni a nejde nic přidat). Naimportovat knihovnu z verze 2.4 se mi také nepovedlo (kopií z umístění v data aplikací/user/OO2/user/database/ do .../OO/3/user/database/). Menu Úpravy - Vyměnit databázi mi přijde nefunkční a nebo opravdu nevím, jak se s ním zachází.

Čili moje otázka: ví někdo, jak do 3.0 dostat seznam použité literatury?
Díky za pomoc, Honza

Offline

#2 20. 10. 2008 09:34:51

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Seznam použité literatury

Zobrazte  si zdroje dat (Zobrazit | Zdroje dat) a klikněte pravým tlačítkem nad seznamem registrovaných zdrojů - bude to v levé části okna, které se zobrazí. Asi tam žádné nemáte, ale v kontextové nápovědě se zobrazí položka Zaregistrované databáze - a tam můžete přidat jakýkoliv zdroj včetně toho svého z verze 2.4. Zdrojem může být databáze nebo soubor v mnoha formátech (např. sešit v Calcu). Funguje?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 22. 10. 2008 19:06:02

honza_krejcik
Člen
Registrace: 18. 10. 2008
Příspěvků: 2

Re: Seznam použité literatury

Díky za radu, pohnul jsem se kupředu. Zřejmě proto, že jsem si při nové instalaci 3.0 (při opětovné instalaci 2.4 jsem musel nejdřív odebrat 3.0) nainstaloval i Base, takže tabulky už se nějaké zobrazují.

Co mě teď drobet zaráží, je to, že ať vyberu ve 3.0 libovolnou cestu, tak stále vidím defaultní záznamy (BOR04 atd.),
a naopak když jsem ve 2.4 tak s libovolným souborem vidím ty správné-moje zdroje.

Další věc je, že když otevřu libovolnou z těchto databází v Base (3.0 i 2.4), tak tam není zhola nic sad

Offline

Zápatí