Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 8. 2009 10:32:03

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Jak zobrazit dva dokumenty ve dvou horizontálně zobrazených oknech?

Potřebuji upravovt dva dokumenty ve Writeru a z MS Wordu 97 jsem zvyklý na to, že si zobrazím dvě okna nad sebou a průběžně překlikávám mezi nimi během úprav/porovnávání.
OpenOffice zobrazuje dokumenty jako zvláštní aplikace, což je sice příjemné ale nejsem schopen je jednoduše horizontálně rozmístit po obrazovce.
Pochopitelně můžu ručně rozmístit tyto dvě okna nad sebou na obrazovku, ale ztrácím tím čas a navíc má každé okno aplikace zobrazené veškeré ovládací prvky a stavové řádky což mi na mém notebooku zabírá moc místa.

Existuje v OpenOffice nějaká možnost automatického rozmístění dokumentů v několika oknech?
Díky za radu

Offline

#2 18. 8. 2009 12:17:31

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Jak zobrazit dva dokumenty ve dvou horizontálně zobrazených oknech?

Jednoduché rozmístění oken po obrazovce ve windowsech zřejmě nepůjde, v linuxu při zapnutém compizu je na to jeden fajný pugin, ale jak se jmenuje si z hlavy nevzpomenu.

O možnosti vriteru umístit dva dokumenty v jednom okně nevím.

Offline

#3 24. 8. 2009 20:50:57

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Jak zobrazit dva dokumenty ve dvou horizontálně zobrazených oknech?

Automatické rozmístění oken v OO jsem také nenašel, ale možná pomůže tohle:
Otevřte oba textové dokumenty a pak pravým tlač.myši klikněte na spodní lištu úloh ve Windows (taskbar) a z kontextového menu vyberte "Okna vodorovně nad sebe".
Pokud byla otevřená jen tato dvě okna, automaticky se zmenší jejich výška na polovinu a umístí se nad sebe.
V obou oknech bohužel dost místa zabírají panely nástrojů - doporučuju povypínat a nechat jen to, co nutně potřebujete, např. Standardní panel (Zobrazit - Panely Nástrojů).

Do původního stavu se okna vrátí opět pomocí kontext.menu, kde vyberte "Zpět: vedle sebe"

Offline

Zápatí