Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 8. 2009 09:10:59

roro
Člen
Registrace: 17. 8. 2009
Příspěvků: 3

Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

Dobrý den.

Snažím se do buňky napsat malé písmeno x, ale každý pokus končí změnou písmene na velké. Všiml jsem si, že to samé se děje také při pokusu vložit malá písmena v nebo i. Snažil jsem se vypnout všechny automatické opravy, ale nepodařilo se mi to vypnout.

Co mám nastavit nebo vypnout, abych mohl do buňky napsat malé písmeno x?

Díky
RR

Offline

#2 17. 8. 2009 09:57:58

gorofin
Člen
Registrace: 17. 8. 2009
Příspěvků: 6

Re: Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

Pokud je formát buňky text, tak ve Formát v hlavní nabídce zvolit velikost písma malé a je to.

Offline

#3 17. 8. 2009 10:22:10

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

Není problém v tom že ve stejném sloupci už máte hodnotu "X" a tak se vám OOo snaží ulehčit práci se zadáváním dat a tak to hned po odentrování automaticky změní z "x" na "X" ?
Zkuste napsat "x" va jimém sloupci, sešitu.

Offline

#4 17. 8. 2009 11:37:52

roro
Člen
Registrace: 17. 8. 2009
Příspěvků: 3

Re: Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

Ondra.kl napsal(a)

Není problém v tom že ve stejném sloupci už máte hodnotu "X" a tak se vám OOo snaží ulehčit práci se zadáváním dat a tak to hned po odentrování automaticky změní z "x" na "X" ?
Zkuste napsat "x" va jimém sloupci, sešitu.

Jak se to chová Vám, když otevřete nový soubor a do buňky A1 napíšete x?

Offline

#5 18. 8. 2009 07:25:50

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

roro napsal(a)

Jak se to chová Vám, když otevřete nový soubor a do buňky A1 napíšete x?

napíše se "x"

Offline

#6 18. 8. 2009 11:13:52

gorofin
Člen
Registrace: 17. 8. 2009
Příspěvků: 6

Re: Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

Když otevřu nový soubor, napíšu do buňky A1 "x" a přejdu na jinou buňku, tak je z toho "X".
Toho se lze "zbavit" tak, že  v Nástroje/Obsah buňky je potřeba nemít zaškrklé Automatické zadávání. To ale potom automatické zadávání prostě nefunguje ( a nebo to furt přepínat...). Proto když je to text, řeším to malým/velkým písmem. Na nic lepšího jsem zatím nepřišel.
S OO od roku 2003 a první verze, teď OpenOffice.org.3.0.

Offline

#7 24. 8. 2009 14:34:52

roro
Člen
Registrace: 17. 8. 2009
Příspěvků: 3

Re: Vložení malého písmene I V nebo X do buňky

gorofin napsal(a)

Když otevřu nový soubor, napíšu do buňky A1 "x" a přejdu na jinou buňku, tak je z toho "X".
Toho se lze "zbavit" tak, že  v Nástroje/Obsah buňky je potřeba nemít zaškrklé Automatické zadávání. To ale potom automatické zadávání prostě nefunguje ( a nebo to furt přepínat...). Proto když je to text, řeším to malým/velkým písmem. Na nic lepšího jsem zatím nepřišel.
S OO od roku 2003 a první verze, teď OpenOffice.org.3.0.

Děkuji, to funguje. Ještě doplním, že druhá možnost nápravy je v Options/Calc/Sort Lists odstranit posloupnost římského číslování.

Offline

Zápatí