Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 8. 2009 21:51:29

ondra.sk
Člen
Registrace: 4. 1. 2008
Příspěvků: 18

Problém s hudbou na pozadí prezentace

Zdravím všechny,
když jsem udělal prezentaci a chtěl vložit hudbu na pozadí, nastal pro mě nepochopitelný problém. Zvolil jsem nastavení přechodu mezi snímky a vložil hudbu, ale po spuštění prezentace nic nehrálo. Zkoušel jsem wav, mp3 a různé druhy vzorkování, stereo, mono a nic. Přitom nějaké defaultní vzorky zvuků z galerie tam hrály normálně. Tak jsem začal namátkou zkoušet mp3 z mého hudebního archivu a zjistil jsem, že některé mp3 hrály a jiné zase ne. Netuším, v čem by mohl být problém. To samé bylo i s wav soubory. Zkoušel jsem je v přehrávači médií a některé hrály a jiné ne. Mám linux Mandriva 2009.1, java JRE6, OOP 3.01.Je třeba nějak specifikovat vlastnosti souboru? Např. určitá vzorkovací frekvence nebo mono/stereo apod. Setkal jste se s tím někdo? Děkuji

Offline

#2 17. 8. 2009 10:31:27

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Problém s hudbou na pozadí prezentace

Mám taky Mandrivu 2009.1, ale v OOo mi hraje veškerá hudba. Nebude problém spíše jinde? (jen hádám)
Například v nastavení Pulseaudio? Taky jsem si s ním hrála pár dní, aby mi přehrával systém všechny zvuky, protože všechny nepřehrával. Některá hudba jela, některá vůbec ne. Ale teď už jede vše. I v OOo.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 17. 8. 2009 10:43:33

ondra.sk
Člen
Registrace: 4. 1. 2008
Příspěvků: 18

Re: Problém s hudbou na pozadí prezentace

Pulse audio mám vypnutý, kvůli skype. Jedu na alsu. Normálně mi ty mp3 jdou přehrát - tj. v mplayeru nebo Amaroku, ale v media playeru, který je součástí oop hrají jen některé. Nevím, jestli to není v tím, že je to jiný typ wavu nebo jestli to nesouvisí s Javou. Tu mám taky nainstalovanou - od Sunu. Tenhle mi hraje (Je součástí galerie oop):

Peliculas-Exodo.wav: RIFF (little-endian) data, WAVE audio, MPEG Layer 3, mono 11025 Hz


Tenhle mi nehraje v oop, ale v ostatních přehrávačích ano:
HEALER.mp3: Audio file with ID3 version 2.4.0, contains: MPEG ADTS, layer III, v2,  24 kbps, 22.05 kHz, Monaural

A tenhle taky nehraje, ale v ostatních přehrávačích ano:

Pozadí.wav: RIFF (little-endian) data, WAVE audio, Microsoft PCM, 16 bit, stereo 44100 Hz

Nevím, jestli se ty zvuky nemusí nejprve nějak naimportovat do galerie a pak používat - podobněj jako výplně objektů v OOP draw.

Offline

#4 17. 8. 2009 14:58:57

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Problém s hudbou na pozadí prezentace

Někde na fóru jsem četla, že pokud někdo vypne pulseaudio - pak má problémy s přehráváním některých souborů - ne všech.
Je to jen můj názor = možná ten problém souvisí právě s nastavením systému, pulseaudiem, alsou, apod.
Taky jsem svého času vypla pulseaudio, ale měla jsem problémy s přehráváním některých souborů. Dokonce jsem ho i odinstalovala. Pak jsem ho zas vrátila zpět a pohrála si s nastavením. Je pravda, že nepotřebuju Skype :-)) alespoň zatím.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#5 20. 12. 2009 00:17:05

MartinR
Člen
Registrace: 6. 9. 2009
Příspěvků: 2

Re: Problém s hudbou na pozadí prezentace

Má jiný problém. Po vložení hudby ( kterou normálně přehraju ) se vše spustí jak má, ale nemůžu přijít na to, aby hrála a opakovala se než prezentace skončí. Spustí se při prvním klepnutí a při dalším klepnutí se vypne ... nehraje stále ... Neporadíte někdo jak nastavit hudbu opravdu na POZADÍ, aby se nevypínala s jakoukoli další akcí?? Díky MArtin

Offline

#6 20. 12. 2009 07:44:50

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problém s hudbou na pozadí prezentace

MartinR napsal(a)

Má jiný problém. Po vložení hudby ( kterou normálně přehraju ) se vše spustí jak má, ale nemůžu přijít na to, aby hrála a opakovala se než prezentace skončí. Spustí se při prvním klepnutí a při dalším klepnutí se vypne ... nehraje stále ... Neporadíte někdo jak nastavit hudbu opravdu na POZADÍ, aby se nevypínala s jakoukoli další akcí?? Díky MArtin

http://www.openoffice.cz/navody/absolve … ty-a-hudba

Offline

Zápatí