Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 7. 2009 19:16:10

Migilenik
Člen
Registrace: 4. 8. 2007
Příspěvků: 26

Sice asi vlastnost, ale .......

.......... prvni start aplikace je opravdu TRAGEDIE. Sestre sem vecpal openoffice uz pred rokem a pul. Ta se od nej odebrala k MS office 2007 protože ackoli vic žere na přikazy reaguje, a to mohu potvrdit, i na jejim slaboučkem Evu N800v rychleji a pohotoveji než OpenOffice.

Nevim co vyvojaři delaji, ale nechapu jak chteji konkurovat MS když se OOo 3.1 spoušteji tak tragicky dlouho. Vždyt start celeho systemu netrva o moc dele než prvni start OOo. Vyzkoušel jsem praci v Impressu(nepouživam ho skoro vubec) a provedeni nekterych zmen(načteni pozadi apod) a reakce opravdu tragicka. Nečekal jsem že i ja budu OOo kritizovat ale toto chovani na stroji s giga ram, win xp sp3 kde nejedou žadne jine pametove naročne aplikace je vazne tragické. A verze od verze je to horší a horší. Koukam problemy v SUN kolem OOo sou zřjeme velmi važne.

Offline

#2 11. 7. 2009 20:56:35

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Sice asi vlastnost, ale .......

Co na to říct? Máte smůlu. Nečekejte, že se tento tav změní. Samozřejmě i mně poklesává brada nad krásnou hladkostí chodu MS Office jakékoliv verze, vč. 2007. OpenOffice.org pro mě dosud zůstává amatérským programem pro amatéry s nemožností ho opravdu natvrdo využít v podnikové praxi.Rád se nechám přesvědčit o opaku. Projekt OOo i po kolika letech trpí naprosto všemi myslitelnými neduhy (vč. těch tzv. porodních), které absolutně nijak nejsou řešeny. A to vč. rychlosti spouštění.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 7. 2009 21:22:57

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Sice asi vlastnost, ale .......

Přesunuji do jiného vlákna.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#4 30. 7. 2009 14:17:15

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: Sice asi vlastnost, ale .......

Ve firme to pouzivame na 50+ kompech, ms office jsou jen na nekolika. Prvni start oo je fakt tragedie, ale nez si rano uvarej lidi kafe... Jasne, ze drzkujou, jsou s tim nektere problemy a starosti, ktere by jinak nebyly, jenze pro 95% lidi to pak uz maka, a ten zbytek ma koupeny "prave" mso. Nedelam ve firme, ktera by si mso nemohla dovolit na vsech PC, kdyby microsoft dodrzoval standardy, klidne si to od nich koupim, jenze kdyz jsou jaci jsou, tak kazdou korunu 2x otocim, nez abych ji nacpal Billovi a jeste ho v tom podporoval.

Ja si myslim, ze mso nejsou o tolik lepsi, o kolik jsou drazsi ;-) Samozrejme, ze OO nejsou zdaleka perfektni, zato mate plnou zaruku vraceni toho, co jste za ne dali :-)

Editoval zombie (30. 7. 2009 14:18:20)

Offline

#5 6. 8. 2009 20:08:17

bahnak
Člen
Registrace: 15. 3. 2009
Příspěvků: 3

Re: Sice asi vlastnost, ale .......

Jsem takový programátor AMATÉR. Začínal jsem na  MSOffice a Visual Basic pro aplikace a OOo s Visula Basic v OOo jsem zkusil jako alternativu. OOo se dá jako alternativa (pokud si člověk zvykne na ovládání) jakž takž používat. Až na tu zmiňovanou rychlost náběhu. V práci využívám každodenně oba programy současně. Co mě ale definitivně odradilo používání OOo jsou neustálé problémy s funkčností programu a mizerná technická podpora a dostupnost dokumentace. Možná se taková kritika na tyto stránky nehodí, ale uvádím to dle osobních zkušeností. Literatury jak k MS Office tak k programování v něm je na trhu spousta (obzvlášť bych vyzdvihl Johna Walkenbacha, který je pro mne asi nejsrozumitelnějším autorem).A u OOo ?!?
A k té funkčnosti -  to že při vyhledávání v tabulce mi jednou hledaný výraz najde a při příštím hledání (při stejném nastavení) z neznámých příčin výraz nenajde, to jsem akceptoval. Když při porovnávání textových řetězců ve Visual Basicu z nezjištěných příčin není program schopen načíst objednávkové číslo "9079037" (nenačte jej ani jako text ani jako číslo a hlásí prázdnou hodnotu buňky, přičemž ostatních cca 20000 položek stejně zadaných načítá bez problémů), u toho jsem se hodně pozastavil. Včera ale došlo na poslední pomyslnou kapku tím, že z neznámých příčin přestala vracet hodnotu funkce .Interior.ColorIndex. Myslím si, že u programu pro profesionální využití jsou takovéto nenadálé stavy a závady nepřijatelné, a tak jsem sedl a celý prográmek, který jsem asi cca 3 měsíc testoval v OOo převedl znovu do Visual Basicu pod MS. OOo zcela nezavrhuji, ale použití na místech, kde potřebujete mít 100% jistotu vráceného výsledku a zajištění bezchybného chodu, tak tam jej dle osobních zkušeností moc nedoporučuji.

Offline

Zápatí