Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 6. 2022 05:34:24

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Chyba Writeru při použití strany se třemi sloupci.

Při řešení vstupu do Writeru kam vkládám sloupec z Calcu (jako neformátovaný text) se objeví občas chyba, která je pravděpodobně chybou Writeru. Nenašel jsem důvod proč se v některých málo případech vklad mění. Chybu najdete například na straně 2 žlutě podbarvené texty. Posílám přílohu Řešení pomocí Writer


     Domnívám se, že je chyba v mé verzi LibreOffice Version: 7.1.8.1 (x64) / LibreOffice Community
Build ID: e1f30c802c3269a1d052614453f260e49458c82c. Potvrďte prosím, chybu na ostatních systémech LO.


Děkuji


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 6. 6. 2022 10:41:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba Writeru při použití strany se třemi sloupci.

Zapomenul jsem popsat co jsem zkoušel :
Zarovnání víma vlevo, vpravo, ne střed a do bloku. Chybu dělá zřejmě neproporcionální písmo Libertaion Sans, protože u patkového Arialu tato chyba není.


     Problém vidím v tom, že zdroj Calcu obsahuje dva sloupce - jméno a příjmení. Ty se vkládají jako neformátovaný text do Writeru. Na každé stránce je sloupec z Calcu zalomen do tří sloupců stramy Writer - tak, že první položka 2. sloupce navazuje na poslední položku prvého sloupce a stejně třetí sloupec na druhé straně Writeru se to oapkuje (tedy za posledním údajem 3. sloupce prvé strany přichází 1. sloupec a prvý řádek 2. strany. - to je účel.
     Chybou je to, že krátké údaje neproporcionálního písma (stejný počet znaků, ale krátké znaky jako "i", "f") způsobí, že se údaj vedle něj nalepí bez mezery mezi jménem a příjmením. Tohle by se stávat opravdu nemělo, mezi dvěma sloupci byť vedle sebe by měla vzniknout mezera tak jako u ostatních.


Například k údaji Jméno If se těsně přilepí Přijmení Dqmog, zatímco u Jméno Ih    Přijmení Uxjkm mezera vzniká a rozdíl je jenom v tom, že "f" je rozměrem kratší nežli "h".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí