Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 8. 2009 10:42:31

Karda
Člen
Registrace: 2. 8. 2009
Příspěvků: 2

Změna písma v hypertextovém odkazu

Ahoj ,
zdravím všechny a hned se hrnu s dotazem . V Calcu mi sice jde změnit formát písma v hypertextu ,ale fyzicky se nic nezmění - písmo zůstává stále stejné .Dokonce ve vlastnostech ukazuje na již nové naformátované písmo i když je vidět ve skutečnosti,že se nezměnilo a zůstalo původní .
Zajímavé je ,že pokud odkaz odeberu a vložím ho znovu a potom dám formát tak se změní . Jelikož se ovšem jedná už o dost dlouhý seznam ( cca300řádků) tak se mi opravdu nechce přepisovat vše ručně jednotlivě.
Za pomoc předem díky.

Offline

#2 3. 8. 2009 07:40:11

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Změna písma v hypertextovém odkazu

Tak abych řekl pravdu, moc to z toho popisu nechápu :-) Ale zkusím se trefit:

1) upravte si styl pro buňky s názvem "Výchozí" (nebo si založte nový) - nastavte písmo, jaké chcete
2) označte buňky, které chcete, a přiřaďte jim příslušný styl

Offline

#3 3. 8. 2009 08:49:52

Karda
Člen
Registrace: 2. 8. 2009
Příspěvků: 2

Re: Změna písma v hypertextovém odkazu

Děkuji za promptní odpověď. Po přečtení vidím,že jsem to napsal docela zamotaně,ale ono to zamotané je...
Řídil jsem se radou-po změně stylu se celých 300řádků změní (název a velikost písma jsou "nové"-dle stylu),žel fyzicky je písmo stále rozdílné.Pokud bych si mohl dovolit otravovat zaslal bych Vám soubor klidně mailem aby byl problém zřetelnější.
Zatím díky

Offline

#4 3. 8. 2009 19:29:23

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Změna písma v hypertextovém odkazu

Nechápu to, že se to změní, ale fyzicky se to nezmění. Co je to "fyzicky"? :-)
Soubor pošlete, koukneme se mu na zoubek.

Offline

#5 4. 8. 2009 21:23:54

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Změna písma v hypertextovém odkazu

Koukal jsem na zaslaný soubor a...
Fyzicky znamená vizuálně. Problém je opravdu v tom, že když se buňkám přiřadí nadefinovaný styl, tak se vizuálně nezmění. Může to být způsobeno několika aspekty:
* soubor je stále ukládán jako XLS => ztráta některých informací
* soubor vzniknul jako XLS => problém s nějakým formátováním
* vizuální změnu po aplikaci stylu blokuje to, že buňky mají "formát" hypertextového odkazu

Jakmile inkriminované buňky označíte a stisknete CTRL+M (Formát->Výchozí formátování), tak se smaže původní formát a nastaví se ten, který odpovídá stylu. Nevýhodou je, že takto přijdete o hypertextovou vlastnost těch buněk. To ale spravíte pomocí funkce =HYPERLINK(F2) - v buňce F2 je původní www odkaz. Nevýhodou je, že nyní musíte zachovat jak původní text odkazu tak vzorec; nepodařilo se mi to nijak překlopit.

Nebo jestli se Vám hodně chce, tak po tom CTRL+M oddeditujte postupně všechny buňky se zapnutým automatickým rozpoznáváním URL.

Osobně bych to udělal pomocí té fce HYPERLINK a nadále vkládal odkazy přes CTRL+SHIFT+V jako Neformátovaný text někam na konec a odkazy z toho dělal pomocí té fce HYPERLINK. Je pohodlné vkládat odkazy rovnou z webu CTRL+V, ale pak každý pes jiná ves...

Editoval hanus (4. 8. 2009 21:28:05)

Offline

Zápatí