Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 12. 2021 12:43:15

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

tabulka versus mapa - VYŘEŠENO

Je možné nějak propojit tabulku s názvy států s mapou, ve které by státy uvedené v tabulce byly barevně odlišené?
Případně by se na ploše státu zobrazilo číslo uvedené v dalším sloupci...

Editoval gucky (13. 12. 2021 19:08:04)

Offline

#2 13. 12. 2021 14:29:32

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: tabulka versus mapa - VYŘEŠENO

To záleží na tom v jakém formátu máte tu mapu. Kdyby byla v SVG tak by se nechala v Drawu převést na křivky a pro jednotlivé státy (jednotlivé nepravidelné mnohoúhelníky) by se dal nastavit nějaký název -> v Draw je pro nějaký objekt možné využít buď Formát/ Název nebo Formát/ Popis. No a pak by se dalo udělat makro které by projelo tabulku a podle třeba barvy buněk by obarvilo ty jednotlivé státy + tam k nim třeba něco připsalo.


Jestli tu mapu máte třeba v JPG a chcete využít Obrázkovou mapu z Nástroje/ Obrázková mapa, tak byste si také musel pojmenovat jednotlivé mnohoúhelníky představující státy a pak opět by se dalo udělat makro - ale s obrázkovými mapami jsem makra ještě nedělal, tak nevím jak je to pracné.


Drobná nevýhoda je že ten Název nebo Popis se dá prostě snadno ručně změnit, ale když o tom vy nebo jiný uživatel bude vědět, tak by neměl být důvod to měnit.

Offline

#3 13. 12. 2021 19:07:04

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 140

Re: tabulka versus mapa - VYŘEŠENO

Aaa, takže ne.
Šlo mi o to, jestli to neumí přímo LO jako nějaký modul. Jako když z dat chcete vytvořit graf. Myslel jsem, jestli existuje nějaká fíčura, jak data zobrazit ve formě mapy.
Ukončuji příspěvek...

Offline

#4 14. 12. 2021 10:52:14

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: tabulka versus mapa - VYŘEŠENO

vypadá že je na to rozšíření GeOOo

Offline

Zápatí