Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 6. 2021 10:40:07

locika
Člen
Registrace: 29. 4. 2015
Příspěvků: 23

xml import do calc

Zdravím, nedaří se mi. otevřu calc, zdroj xml, ten vložím a pak tam je tabulka, kde se má všechno označit, ale mně zmodrá jen jedna složka a neoživne vlevo priřazená buňka. Co je špatně? Prosím radu. děkuji

Offline

#2 4. 6. 2021 14:41:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: xml import do calc

locika napsal(a)

Zdravím, nedaří se mi. otevřu calc, zdroj xml, ten vložím a pak tam je tabulka, kde se má všechno označit, ale mně zmodrá jen jedna složka a neoživne vlevo priřazená buňka. Co je špatně? Prosím radu. děkuji

     Nejspíš jde o nesprávný postup. Soubory XML se musí otevírat pomocí filtru. To znamená otevřít Calc a vybrat z nabídky "Otevřít" adresář se souborem XML. Také by to mohlo jít načíst do paměti, tak jak popisujete, ale "Vložit jinak" pomocí dialogu "neformátovaný text".
     Calc podle Vašeho postupu dostane znaky o kterých neví co s nimi. Takže nenapadne ho o jakou znakovou sadu se jedná, a že je text uzavřen v hranatých závorkách - to může pokládat za HTML. Neznámá znaková sada Vám může způsobit velké potíže. Otestujte výše uvedený postu "Otevřít" to je standardní postup.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 6. 2021 20:34:04

locika
Člen
Registrace: 29. 4. 2015
Příspěvků: 23

Re: xml import do calc

Zdravím, dekuji. pres otevřít se soubor otevře, ale v nepřijatelné formě, místo sloupců řádky, vč pomocných slov.asi mám starou verzi LO 4.4.2.2. Prevod online z xml do calc klapnul. Dal se uvidí. Navod, ktery jsem dostala predtim bylo data- zdroj xml a priradit bunku. To mi nefunguje. Přes otevřít to taky nefunguje. Jeste jsem našla pod nastroje nastavení xml filtru, tak jsem nastavila MS excel, ale to taky nepomohlo. tak nevím.

Offline

#4 10. 6. 2021 10:17:38

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: xml import do calc

xml je jedním z jazyků na popis strukturovaných dat. Formát xml tedy znamená, že v souboru jsou data popsána tímto jazykem. Pokud mají data nějakou konkrétní strukturu, mají zpravidla i koncovku odpovídající této struktuře (html, ods,  odt, svg, ...).

Import xml je fakticky pokus vydolovat data na základě běžných postupů. Pokud jsou data složitější, je nutné někde sehnat/napsat šablonu na zpracování takového souboru (.xslt), případně sehnat/napsat filtr na zpracování konkrétního souboru.

Editoval lp. (10. 6. 2021 10:19:09)

Offline

Zápatí