Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 4. 2021 10:10:09

zubrtoma
Člen
Registrace: 2. 9. 2019
Příspěvků: 6

Podmíněné formátování, kopírování čísla z buňky za určitý interval

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o výpomoc s tabulkou, která by mi velice ulehčila život a pomohla. Dostal jsem na starost management látek k očkování. Naše IT je nepružné  domluva s nimi mrzká, proto se obracím na pomoc sem, nechci zneužívat dobrotu zdejší komunity, ale je to pouze moje iniciativa a nechce se mi to evidovat po papírech a manuálně sčítat. Snad to nebude problém. Do této tabulky budou přistupovat i osoby, které budeme zásobovat.

Jde o to, že na náš centrální sklad se budou dovážet ampule a ty se následně budou distribuovat do ordinací praktických lékařů.

- Nedaří se mi ukotvit 4 první řádky a první 2 sloupce

- nevím, jak zkopírovat hodnotu z buňky do buňky v dalším sloupci s odstupem 42 řádků - pravděpodobně na to bude třeba nějaké makro nebo tak něco, tak daleko moje znalosti nesahají. 1. dávka ---> kopie čísla na 42 dnů do sloupce 2. dávka

-nedaří se mi podmíněně formátovat celé číslo - protože dávky musejí být dělitelné šesti (v ampuli je šest dávek), chtěl bych počet ampulí zaznačit zeleně při celém čísle a červeně při desetinném

- případně se snažím vymyslet nějakou online službu, kde by každý uživatel mohl editovat pouze předepsané sloupce, ale to je asi v bezplatném režimu již velké scifi. Spokojím se případně s editací celého obsahu a zvýrazním sloupce každého jednoho člověka barvou aby se předešlo chybovosti.

Všem Vám moc děkuji za pomoc a rady, přikládám vzorový dokument.

https://drive.google.com/file/d/1ZPTHkF … sp=sharing

Offline

#2 22. 4. 2021 13:48:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Podmíněné formátování, kopírování čísla z buňky za určitý interval

zubrtoma napsal(a)

A - Nedaří se mi ukotvit 4 první řádky a první 2 sloupce


B - nevím, jak zkopírovat hodnotu z buňky do buňky v dalším sloupci s odstupem 42 řádků..


C - nedaří se mi podmíněně formátovat celé číslo - protože dávky musejí být dělitelné šesti (v ampuli je šest dávek), chtěl bych počet ampulí zaznačit zeleně při celém čísle a červeně při desetinném


D - případně se snažím vymyslet nějakou online službu, kde by každý uživatel mohl editovat pouze předepsané sloupce, ale to je asi v bezplatném režimu již velké scifi. Spokojím se případně s editací celého obsahu a zvýrazním sloupce každého jednoho člověka barvou aby se předešlo chybovosti.


odkaz na Google vyžaduje vaše povolení

     Žádný velký problém - jen trošku komplikovanější je ad D.


ad A) = Postavte se do buňky C5 a vyberte volbu ZOBRAZIT > UKOTVIT SLOUPCE A ŘÁDKY.
ad B) = Jednoduše na pište adresu buňky jako vzorec. Například v C5 Bude Karel Jahoda a do buňky C47 zadáte "=C5". Nakonec to můžete změnit i na prostý text volbou Vložit jinak - Text.
ad C) = Pokud tomu rozumím, tak potřebujete rozdělení na šestiny, což je desetinné číslo vždy - ale je zřejmé, že celá ampule je zeleně  značit "1" a vše ostatní (5/6, 4/6, 3/6, 2/6 a 1/6 červeně? Nemo různými barvami pro každý zlomek?
     Na to je potřeba znát sloupec ve kterém se bude tento údaj vyskytovat. Problém to není v žádném případě, ale bez vzoru těžko popisovat.
ad D) = Lze to zajistit heslem, ale lépe opravdu makrem. Ovšem to předpokládá, že uživatelé mají buď přístup na Váš portál (cloud), nebo si nainstalují LibreOffice (Apache Open Office) a povolí makra. Není problém vytvořit separátní přístupy.
     Individuální přístupy do sdíleného sešitu postačuje zajistit heslem a skrytými listy. Každý uživatel bude znát jen heslo ke svému listu a makro není potřeba - ale je to mnohem výhodnější. Navrhovaný postup bez makra :
- vytvoří se na prvním listu seznam oprávněným přístupů v podobě hyperlinků, které odkazují na jiný sešit, nebo dokument Writer. Tam by měl být kontakt pro případ, že uživatel zapomněl heslo, nebo je poprvé účastníkem a neví jak to chodí. Prostě help kde dostane přístup.
     Také je snadno možné vytvořit jednotlivé sešity pro každého účastníka a ty pak načítat makrem. Tyto listy mohou být pod systémovým heslem a není třeba maker.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 22. 4. 2021 14:44:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Podmíněné formátování, kopírování čísla z buňky za určitý interval

Mrkněte sem Vakcíny_řešení1


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí