Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 7. 2009 11:42:36

vla
Člen
Registrace: 17. 7. 2009
Příspěvků: 2

Otevírání DBF

Neví někdo jak umlčet úvodní dotaz na znakovou sadu? Vždyť v DBF souboru tento údaj je. Myslel jsem, že po přechodu firmy na MSOffice 2007, které považuje DBF za mrtvé, budu používat na práci s DBF OO. Ovšem z toho dialogu o znakové sadě jsem mrtvý pro změnu já. Asi nezbývá, než downgrade Excelu.:-( A skousnout přiblblý dialog při ukládání v jiném formátu, než XLS.:-\

Offline

#2 22. 7. 2009 22:25:39

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Otevírání DBF

Možná je to kvůli tomu, že "Note that there are several variations on the .dbf file structure, and not all dBase-related products and .dbf file structures are necessarily compatible." ?
zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Dbf#File_formats

Offline

#3 23. 7. 2009 12:19:05

vla
Člen
Registrace: 17. 7. 2009
Příspěvků: 2

Re: Otevírání DBF

Ano, FBF je několik verzí. Těch verzí je konečný počet. V hlavičce DBF by měl být zapsaán kód znakové sady. Podle mne, zde úsilím o dosažení kompatibility s všehomírem došlo k omezení použitelnosti. Po cca desátém dotazu na stejnou znakovou sadu končím s tímto nástrojem. Programátoři OO jsou skvělí, myšlenka OO je mi nanejvýš sympatická, ale měli by vzít na vědomí, že dělají masovku. Pokud zde je 1% nekompatibilních DBF souborů, neznechutím používání 99% uživatelů zbytečným dotazem. To 1% ať si najde alternativní nástroj, nebo alternativní postup. Dále to myslím nemá smysl rozebírat.

Offline

#4 30. 7. 2009 10:40:31

Helios
Člen
Registrace: 18. 5. 2005
Příspěvků: 43

Re: Otevírání DBF

no fakt je, že s DBF dělám často - většinou jsou to data ve formátu X; Y; Hodnota, kde je nějaká znaková sada skoro šumák.

Uvítal bych řekněme možnost nastavit si výchozí znakovou sadu pro import (s upozorněním, že to přináší daná rizika) a tím pádem by se vlk nažral = mě by při každém importu neprudil dotaz a koza by zůstala celá = bylo by to na moje vlastní riziko o kterém bych věděl. S tím, že by někde v nastavenbí byl checkbox, zda používat tohle nastavení "natvrdo" nebo zda se má klasicky zeptat.

Offline

Zápatí