Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 1. 2021 00:02:45

SuG4Ru
Člen
Registrace: 26. 1. 2021
Příspěvků: 3

Jak na vytvoření nových listů podle tabulky s daty - VYŘEŠENO

No jednoduše řekněme že mám 2 listy jeden se seznamem lidí a dat a druhý s tabulkou a jinými daty, a že chci aby podle tabulky konkrétně určených řádků se mě podle jednotlivého řádku se vytvořil nový list s tabulkou která je v prvním listu. Takže ještě jednou mám tabulku se seznamem lidí a nějaká data u nich třeba narození rodné číslo atd a chci aby podle toho řádku se mě vytvořil nový list s příjmením dané osoby a rovnou se aplikovala tabulka toho druhého listu a ještě aby se vyplnila těmi daty co jsou u těch lidí. Hledal jsem všude možně, ale po asi 3 hodinách jsem to vzdal a teď jak moc složité to vlastně bude a jestli není lepší to udělat u více než 100 záznamů každý měsíc znovu a znovu to vyplňovat, nebo to jde i takhle "zautomatizovat" Pokud mě někdo nepochopil nedivil bych se, ale budu rád za jakoukoliv radu. Děkuji za přečtení a třeba i odpověď.

Editoval SuG4Ru (30. 1. 2021 16:58:09)

Offline

#2 27. 1. 2021 09:09:13

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Jak na vytvoření nových listů podle tabulky s daty - VYŘEŠENO

Tenhle problém vyžaduje ukázková data ... zkuste něco poslat.


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 27. 1. 2021 09:48:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak na vytvoření nových listů podle tabulky s daty - VYŘEŠENO

Nejde náhodou o směnové listy, výplatnice a podobně? Mám už něco takového připravené dost dlouho. Podle seznamu pracovníků se buď vygenerují listy s tabulkou každého měsíce a pracovníkem - generálie + předpis směn, nebo se generuje "pracovní list" ve Writeru.


     Problém to není, ale pan Trnka má pravdu - pokud neukážete vzor, bude se nejspíš stále něco dodělávat a předělávat. V každém případě Vašemu zadání asi rozumíme, ale to co uvádíte zdaleka není vše co budete potřebovat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 27. 1. 2021 20:59:48

SuG4Ru
Člen
Registrace: 26. 1. 2021
Příspěvků: 3

Re: Jak na vytvoření nových listů podle tabulky s daty - VYŘEŠENO

Dobrý den Ano je to jako evidence a při troše úpravy i výplatnice či co je potřeba ... zde je odkaz na leteckou je to vzorek bez celých jmen a bez veškerých údajů ... pokud by jste mi byl ochoten poslat svou tabulku tak bych měl snad pochopit jak jste to vytvořil případně bych poprosil o vysvětlení .... http://leteckaposta.cz/720962541

Offline

#5 28. 1. 2021 06:17:09

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak na vytvoření nových listů podle tabulky s daty - VYŘEŠENO

pro SuG4Ru
     Ano přesně - mám práci (více variant) pro zdravotnické zařízení. Je to mnohem složitější systém, nežli požadujete. Bohužel mám v tom ostrá data konkrétního špitálu - JIPu plánování přepisů směn. Lze to obsluhovat buď manuálně - dost snadno. Předvolbou v přehledu staniční sestry se vybere sestra, jejíž list se objeví ve formuláři včetně rozposu směn. (Je to vše vzorci aby to chodilo i například v Excelu, nebo v jiném tabulkovém procesoru.)
     Vyplněný formulář se může vykopírovat například jako další list ve stejném sešitě, ale doporučuji nový sešit do kterého budou moci pouze sestry určité směny (každá směna jiný sešit). Tam vyplní svou docházku. Postupy tisku podepsaného pracovního listu se liší špitál od špitálu a celkem tragikomicky na konci staniční tiskne, nechá podepsat vytištěné a letí s nimi do mzdovky (tedy alespoň to je prozatímní praxe.


     Pokud máte zájem se podívat, musíte mi dát kontakt (můj email je hned zde pod čarou jako profilový údaj). Poslal bych Vám ukázky a i varianty pro vytvoření tisku, automatické vyhodnocování pro účtárnu a podobně. Tedy to je už většinou pod makry. Je toho mnohem více - bezpečnost přístupů, GDPR, "příplatky", plány směn.......
     Pokud chcete jít vlastní cestou, udělám to snadno pomocí maker přesně tak jak uvádíte vzorem. Není tam ale například předpis směn a to by se mělo udělat - jinak je staniční na odpis hned když musí plánovat směny a také když musí někoho nahradit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 30. 1. 2021 16:57:52

SuG4Ru
Člen
Registrace: 26. 1. 2021
Příspěvků: 3

Re: Jak na vytvoření nových listů podle tabulky s daty - VYŘEŠENO

Děkuji moc za pomoc všem co se podílely, nakonec jsme to s uživatelem neutr a ten mi prakticky většinu udělal. Děkuji moc za pomoc. Byla potřeba práce s makry a šablonou.
Pokud někdo bude chtít kopii tabulky bez dat rád zašlu a vysvětlím co jsme pochytil. JarynRoss@seznam.cz - Případně SuG4Ru@gmail.com

Příspěvek je vyřešen.

Editoval SuG4Ru (30. 1. 2021 16:59:55)

Offline

Zápatí