Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 1. 2021 01:27:29

KarelZ
Člen
Registrace: 18. 3. 2019
Příspěvků: 2

Java na Win XP

Občas používám Open Office , především tabulky. Program mám ještě nainstalován na PC s Windows XP. Nyní chce  abych nainstaloval Jav-u JRE. Budu vděčen za postup jak to uělat. Skusil jsem nainstalovat Jav-u 32bit, soubor jre-8u221-windows-i586.exe. Avšak nezdařilo se. Open Off. stále chce, abych nainstaloval běhové prostření JRE.

Díky
Karel

Offline

#2 3. 1. 2021 07:45:49

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Java na Win XP

Tady jde asi o to, že máte staré "OpenOffice". K tomu bude potřebně také asi jre ze stejné doby. To co uvádíte je půl roku starý build "Patch Release Date Jul 17, 2019".
     Ovšem ten Váš popis by měl obsahovat mimo toho také balíček u XP byly celkem 3 a myslím, že bez tohoto třetího balíčku byly problémy s Javou vždy. Takže nevím jakou máte verzi Apache OpenOffice - 4.x.y? Ta by mohla fungovat na 32 bitů, ale nevím jestli to tak je. Možná už XP-čka nebere. Potom byste musel mít nějakou hodně starou verzi - dost možná tu z doby před 10-ti lety, kdy ještě OpenOffice nebylo rozděleno na LibreOffice (LO) a Apache OpenOffice (AOO).
     Další věc - u starých "openOffice", které chodily jste měl nainstalováno jre. To by se nemělo ztratit. Nebo jde o reinstalaci na jiný stroj s XP? Potom jste měl překopírovat i jre, které tam bylo funkční. Chápu to. Mám doma odstavené tři stroje na XP - už jen na díly a schovávám je z nostalgie.
     Jeden a pak i další jsem přeinstaloval na Ubuntu. měl jsem paralelně vedle sebe uBuntu a XP. Jenže celkem záhy poté i uBuntu bylo už jenom na 64 bitů. Pořídil jsem si nové stroje.


     Další věc. Vzpomínám si, že úplně původně se OpenOffice špatně dostával ke knihovnám jre. Novější 32 bit instalace už jre rozpoznávaly obstojně, ale muselo se dost dlouho čekat, nežli našly cestu. - Nepospíchal jste moc na Vaše OpenOffice?


     Takže musíte najít vhodné jre k verzi "OpenOffice". nejsnadnější by bylo najít instalační soubory ze starého počítače. Pokud Máte původní stroj s instalací, měl byste instalaci jre najít - někdy to chce rozkliknout a ukázat na knihovnu, nebo i třídy.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 1. 2021 12:35:41

KarelZ
Člen
Registrace: 18. 3. 2019
Příspěvků: 2

Re: Java na Win XP

Dobrý den.
Děkuji za Vaši odpověď. Mám OpenOffice 4.1.8. Z 29.10.2020 . Program celkem funguje. Ty hlášky o javě jsou jen někdy. Třeba když chci vyhledávat v nápovědě. Zkoušel jsem v EN i CZ verzi . asi se chovají stejně, nebo podobně. Možná nevím, jak a kde správnou verzi hledat a jak ji správně instalovat. Win XP mám Home SP 3. Jsem téměř laik.
Karel

Offline

#4 3. 1. 2021 20:17:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Java na Win XP

Já mám pro AOO 4.1.7 v ProgramFile (x86) verzi jre1.8.0_271. Ale ve stažených souborech by to mělo být jre-8u261-windows-i586_0409083446. Je možné, že ten soubor v ProgFiles (x86) je ze starého instalátoru který jsem už smazal. Dával jsem ale také totéž pro (x64) takže nevím. V ProgFiles 64 mám dvě složky. Je možné, že se to u mne nainstalovalo do obou ProgramFiles.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí