Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 1. 2021 09:10:06

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Potřebuji vytvořit v CALCu sešit s dvanácti stejnými (obsáhlými) tabulkami. Když vytvořím a zformátuji jednu a přenáším jí přes schránku dále, rozhodí se mi šířky téměř všech sloupců, kterých je tam bohužel požehnaně. Dá se tomu zabránit, nebo použít nějaký jiný postup?

Kdyby to šlo do jednoho sešitu 12x za sebou z šablon, tak nemám problém, protože při přenosu z nich je to ok, ale bohužel netuším, jak toho dosáhnout, jde mi to pokaždé jen jednou a do nového sešitu.

PODOTÁZKA: Posílal jsem mailem naformátovanou (sčítání sloupců) tabulku někomu, kdo to sám zformátovat neumí a byl to obrovský problém. Až polovina slupců přestala fungovat. On používá také LO.Po několikerém opakování mě napadlo jí poslat jakoby vyplněnou s čísly, která tam kvůli formátování stejně musím zapsat a jemu poradit jak je opatrně smazat. Teprve tohle zafungovalo. Jde to udělat nějak inteligentněji?

Za rady a pomoc děkuji předem

Wlady

Editoval Wlady (3. 1. 2021 13:02:27)

Offline

#2 2. 1. 2021 10:53:04

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Lze kopírovat list - tím se přesune celý obsah listu včetně formátu sloupců, relativní odkazy většinou přestanou fungovat (přesunou se na list stejně relativně vzdálený). List lze kopírovat (vložit) i do jiného souboru se stejným efektem. Původní data je pak nutné vymazat, nebo si tímto způsobem přenášet jen "šablonu" bez dat.

Kopírování se provádí z kontextového menu kliknutím pravým tlačítkem na název listu.

Editoval ludviktrnka (2. 1. 2021 11:19:34)


LibreOffice 5.4.

Offline

#3 2. 1. 2021 11:20:53

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Co se týká toho Ctrl+C/V tak sloupce se zkopírují s danou šířkou když se označí jako celé sloupce tedy přes tu vodorovnou lištu kde mají názvy písmen (ta lištička s A B C D ...). Nebo když se kliknutím na "roh" sloupců a řádků označí celý list (roh je ten prázdný čtvereček před lištičkou písmen a nad lištičkou čísel tedy před A a nad 1). Pak mi Ctrl+C/V dodrželo i rozměry sloupců.
Ukázkové video: https://uloz.to/tamhle/A5BFMcioKnS1

Offline

#4 3. 1. 2021 08:49:53

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Vřelé díky za totálně blbuvzdorný návod. Takhle nějak bych si představoval poradenství pro laiky.
PF 2021
Wlady

Offline

#5 3. 1. 2021 09:07:14

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Tak a teď mi ještě prosím poraďte, jak téma označit za vyřešené ;-)

Když se vrátím na začátek a dám EDITIVAT, mohu měnit tělo příspěvku, ale nikoli předmět. Zkoušel jsem to asi 5x, i jsem se dvakrát odhlásil a zase přihlásil, ale je to stále stejné...

Upravte to prosím z "moci úřední" sami.

Děkuji ještě jednou a pěkný den.

Wlady

Offline

#6 3. 1. 2021 11:03:04

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Najeďte na Váš první příspěvek. Najděte v pravém dolním rohu nadídku EDITOVAT. Tím otevřete původní text který obsahuje nadpis tématu. Zde připište VYŘEŠENO. A U TOHO PRVNÍHO PŘÍSPĚVKU PRO WRITER TAKÉ - KDYŽ UŽ JSTE HO NECHAL ŽÍT VLASTNÍM ŽIVOTEM.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 3. 1. 2021 11:34:38

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Offline

#8 3. 1. 2021 12:43:46

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Pánové, nedegradujte prosím Vaše skvělé rady týkající se původního problému.

Výše jsem napsal, cituji : Když se vrátím na začátek a dám EDITIVAT, mohu měnit tělo příspěvku, ale nikoli předmět. Zkoušel jsem to asi 5x, i jsem se dvakrát odhlásil a zase přihlásil, ale je to stále stejné...

Děkuji za pochopení.

Wlady

Offline

#9 3. 1. 2021 12:49:33

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Zkuste to ještě jednou :-). Otevře se políčko s předmětem a pole s textem. Políčko s předmětem lze editovat.

Editoval ludviktrnka (3. 1. 2021 12:49:55)


LibreOffice 5.4.

Offline

#10 3. 1. 2021 13:01:06

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

Re: rozhození formátování při přenosu tabulky přes schránku VYŘEŠENO

Takže pro Vaši informaci, problém je v tom, že předmět je moc dlouhý a ačkoli v okně je ještě dost místa, nechce už dovolit nic dalšího vepsat!!!

Zjistil jsem to, když jsem se pokoušel o totéž v omylem založeném tématu ve WRITERU, které admini, nechápu proč, dávno nesmazali. Nejste zde jediné fórum, kde se občas vyskytnu, takže běžnou praxi celkem znám. Já to zkusil bezprostředně smazat sám, ale to nelze, tak jsem příspěvek nahlásil a domníval se, že to postačí.

Ale zpět k problému. Ve vlákně WRITER mi to dovolilo předmět označit i smáznout, ale nikoli prodloužit nějakým vpisem, což se tedy následně pokusím učiniti i zde.

Takže ještě jednou díky a když vás někdo pořádá o radu podruhé, tak si prosím přečtěte vše, co k danému problému napsal.

Děkuji za poochopení.

Wlady

Offline

Zápatí