Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 12. 2020 13:01:02

honzajan
Člen
Registrace: 26. 4. 2012
Příspěvků: 5

Atypický rejstřík

Lze vytvořit rejstřík tak, aby číslo nebylo číslem stránek, ale pořadové číslo ze seznamu?

Seznam v textu:

1. Jan NOVÁK. Libovolný text.
2. Jan STARÝ. Libovolný text.
3. Julie NOVÁKOVÁ. Libovolný text


Rejstřík:

Jan NOVÁK ______ 1
Julie NOVÁKOVÁ _ 3
Jan STARÝ ______ 2

Offline

#2 26. 12. 2020 13:47:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Atypický rejstřík

Jde to udělat docela snadno. Tady je na ulož.to ukázka Ukázka vlastního rejstříku, a tady ještě raději jednou na mém Google Ukázka vlastního rejstříku.


     Jednoduše si vytvoříte vlastní rejsřík z nabídky VLOŽIT > OBSAH A REJSTŘÍK > POLOŽKA REJSTŘÍKU. V dialogu který se objeví VLOŽIT POLOŽKU REJSTŘÍKU máte hned nahoře REJSTŘÍK. Napravo od kolonky je ikona "listu". Zde zadáte název pro vlastní rejstřík (může jich být i více druhů v jednom dokumentu).
     Pokud chcete vložit položku > vyberte ji kurzorem "až zmodrá" a pak opět zavoláte tento dialog. Zde se už objeví přímo v kolonce položka.
     Nakonec necháte vytvořit rejstřík volbou VLOŽIT > OBSAH NEBO REJSTŘÍK. V dialogu vyberete ten svůj a vložíte ho na místo kde máte kurzor.


Přeji úspěch


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 12. 2020 12:09:32

honzajan
Člen
Registrace: 26. 4. 2012
Příspěvků: 5

Re: Atypický rejstřík

Děkuji za reakci, ale asi jsem to nenapsal jednoznačně.
Potřebuji ze seznamu v textu vygenerovat jmenný rejstřík, který bude řazen abecedně dle příjmení a vpravo místo čísla stránky výskytu položky bude mít číslo ze začátku seznamu v textu.
Zatím dokážu vygenerovat pouze věcný rejstřík řazený abecedně dle prvních písmen položky a s číslem stránky výskytu položky.
Když vytvořím nový dokument tak, aby první řádek seznamu byl na první straně, druhý řádek na druhé straně, třetí řádek na třetí straně, atd, potom rejstřík bude mít ty čísla správně. Ale v případě, že seznam má řádově tisíc řádek generování a editování rejstříku je velmi náročné. Neřeší to ale problém řazení dle příjmení.

Offline

#4 27. 12. 2020 13:55:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Atypický rejstřík

honzajan napsal(a)

....
ZADÁNÍ
Potřebuji ze seznamu v textu vygenerovat jmenný rejstřík, který bude řazen abecedně dle příjmení a vpravo místo čísla stránky výskytu položky bude mít číslo ze začátku seznamu v textu.


SOUČASNÝ STAV
Zatím dokážu vygenerovat pouze věcný rejstřík řazený abecedně dle prvních písmen položky a s číslem stránky výskytu položky.


UPŘESNĚNÍ POPISU
Když vytvořím nový dokument tak, aby první řádek seznamu byl na první straně, druhý řádek na druhé straně, třetí řádek na třetí straně, atd, potom rejstřík bude mít ty čísla správně. Ale v případě, že seznam má řádově tisíc řádek generování a editování rejstříku je velmi náročné. Neřeší to ale problém řazení dle příjmení.

     Původní zadání se s tímto docela rozchází. Celkem nerozumím tomuto : a vpravo místo čísla stránky výskytu položky bude mít číslo ze začátku seznamu v textu.
     UPŘESNĚNÍ POPISU do toho moc světla nevnáší ... Ale v případě, že seznam má řádově tisíc řádek generování a editování rejstříku je velmi náročné. Neřeší to ale problém řazení dle příjmení


     Zatím mi připadá, že sice máte představu jak to má vypadat a fungovat, ale Místo čísel kapitol popisujete čísla stránek. Mám dojem, že v upřesnění jste chtěl vyjádřit, že některé "názvy" jsou delší nežli jedna strana. Tohle by právě řešila čísla kapitol, které mohou být přes několik stran.
     Položka rejstříku může mít dva parametry pro "řazení". Ale zatím nemohu nic doporučit. Musíte asi blíž specifikovat o jaké "řazení jde". Navíc nevím jak to souvisí s vlastním tělesem rejstříku. Chcete samostatný rejstřík pro každou "kapitolu"?
     Nebo poptáváte jeden centrální rejstřík řazený abecedně který má navíc k číslu stránky ještě číslo kapitoly, nebo něčeho jiného? Ono jde asi o to, aby se z rejstříku dalo skočit kliknutím na položku. To ale rejstřík běžně umí.


     Podle účelu bych dovedl určit, že se k položce přiřadí ještě jiné "speciálním pole", například seznamy, viz Ctrl+F2 > otevře se dialog POLE na kterém najedeme na kartu FUNKCE položka TYP > VSTUPNÍ SEZNAM, popřípadě karta PROMĚNNÉ > UŽIVATELSKÉ POLE, a nebo použít kartu KŘÍŽOVÉ ODKAZY > položky jako ČÍSLOVANÉ ODSTAVCE, ZÁLOŽKY, ale zejména (VLOŽIT REFERENCI a s tím související VLOŽIT ODKAZ) - to je systém hop tam - hop zpět.


     Také mne napadá, že tohle je práce pro tabulkový procesor. Vaše potřeba vypadá jako ulitá pro kontingenční tabulku, respektive soubory s více indexy (například CSV, TXT, DBF ....
     Nejspíš musíte poslat vzor, nebo lépe popsat účel i představu jak by to mělo fungovat. zejména si uvědomte, že popisujete strukturu uspořádanou podle dvou různých indexů a to zavání databází.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 27. 12. 2020 20:33:07

honzajan
Člen
Registrace: 26. 4. 2012
Příspěvků: 5

Re: Atypický rejstřík

Dobrý den! Na Váš e-mail jsem odeslal ukázku daného seznamu. Snad z toho bude jasný, co mám k dispozici a co je cílem celého snaženi. S pozdravem HonzaJan

Offline

Zápatí