Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 12. 2020 10:31:12

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

Ve WIN 10 nelze vytvořit zástupce LO VYŘEŠENO

Dobrý den.
Měll jsem na ploše zástupce LO a protože jí často potřebuji otevřít v situaci, kdy je plocha schovaná pod haldou otevřených oken, chtěl jsem si jej připnout do Startu. Ale v něm se objevil jen nový čtverec bez obsahu, který na poklep nijak nereagoval. Tak jsem jej odepnul a zkusil to znovu. Celkem asi 4x. Výsledek stále stejný. Zajímavé bylo, že když jesm v situaci, kdy byl ve Startu ten nefunkční čtverec znovu přes zástupce na ploše vyvolal kontextové menu, byla v něm volba "odepnout ze startu". V domění, že je zástupce LO na ploše nějak poškozený sem jej smazal, bohužel natvrdo (shift del), s tím, že si snadno vytvořím nového. Jenže ouha. Nelze. Není odkud. Když dám vyhledat umístění souboru, otevře se mi složka se zástupci LO, počínaje LO nouzový režim a LO Writer konče, celkem 7 kousků. Ale ten "čistý" LO, který otevíral takový ten nabídkový rozcestník (nevím jak to správně nazvat) mezi nimi chybí. Provizorně jsem to vyřešil tak, že jsem si do Startu připnul Calc a Writer, což šlo bez problémů, ale rád bych se vrátil k původnímu stavu.
Prolezl jsem i celou cložku LO v PF, ale nic, z čeho by šel onen zástupce vytvořit, jsem nenašel. A reinstalovat LO se mi fakt nechce...
Předem díky za jakoukoli smysluplnou radu.

Editoval Wlady (17. 12. 2020 12:13:53)

Offline

#2 17. 12. 2020 11:30:36

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Ve WIN 10 nelze vytvořit zástupce LO VYŘEŠENO

C:\Program Files\LibreOffice\program\soffice.exe - to je to co spouští ten "nabídkový rozcestník" :-)

Offline

#3 17. 12. 2020 12:12:32

Wlady
Člen
Registrace: 1. 12. 2020
Příspěvků: 23

Re: Ve WIN 10 nelze vytvořit zástupce LO VYŘEŠENO

NJN, jak jednoduché, když se ví, jak na to :-)
Vřelé díky.

Offline

Zápatí