Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 12. 2020 16:42:24

stesticko
Člen
Registrace: 19. 11. 2008
Příspěvků: 5

Sdílení nastavení LibreOffice v síti

Chtěl bych se poradit, jestli je možné nějak dosáhnout toho, aby počítače, co máme v síti, všechny používali jeden zdroj nastavení. Momentálně mne jde o to, abych, když na jednom vytvořím makro, tak bylo na ostatních taky.
Jeden počítač běží pořád, takže by neměl být problém, když by byly data na něm.

Druhá otázka je jak to udělat, abych sesynchronizoval různá makra z různých počítačů.
Možná jsme hledal špatně, ale neobjevil jsme možnost makra vyexportovat. A ve struktuře těch souborů se zase příliš neorientuji.

Díky za případnou radu.

Offline

#2 14. 12. 2020 17:56:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Sdílení nastavení LibreOffice v síti

stesticko napsal(a)

Chtěl bych se poradit, jestli je možné nějak dosáhnout toho, aby počítače, co máme v síti, všechny používali jeden zdroj nastavení. Momentálně mne jde o to, abych, když na jednom vytvořím makro, tak bylo na ostatních taky.
Jeden počítač běží pořád, takže by neměl být problém, když by byly data na něm.

Druhá otázka je jak to udělat, abych sesynchronizoval různá makra z různých počítačů.
Možná jsme hledal špatně, ale neobjevil jsme možnost makra vyexportovat. A ve struktuře těch souborů se zase příliš neorientuji.

Díky za případnou radu.

Tedy raději rozeberu na jednotlivé body :


1a. - Chtěl bych se poradit, jestli je možné nějak dosáhnout toho, aby počítače, co máme v síti, všechny používali jeden zdroj nastavení.


1b. Momentálně mne jde o to, abych, když na jednom vytvořím makro, tak bylo na ostatních taky. Jeden počítač běží pořád, takže by neměl být problém, když by byly data na něm.

2. Druhá otázka je jak to udělat, abych sesynchronizoval různá makra z různých počítačů.

Ad 1a)
Tohle řeší síťová instalace. S tím by nejlépe poradil asi uživatel "zvedavec".
     Běžnější jsou lokální instalace na více strojích a využívají pouze společné úložiště dokumentů, zejména firemní šablony, nebo složky s úkoly, raporty, poštou a podobně. Tady tedy celkem nelze zajistit konzistenci, protože každý uživatel si nějak něco přizpůsobí a synchronizace je pryč.


Existuje možnost zabezpečit všem otevírání stejných šablon. Jde to udělat několika způsoby, ale zejména brutus vyřadit všechny nabídky otevřít a ponechat jen možnost otevřít firemní unikáty. Každému dát stejné aktuální šablony je sebevražda. Chce to ale dlouhý popis a měli bychom začít u toho, zda používáte LibreOffice (LO), nebo Apache OpenOffice (AOO).


Ad 1b) Tohle je sice řešitelné centrální složkou, ale spíš jen pro ukládání "modulů Basic", respektive celých knihoven (jako rozšíření). V takovém případě nutno naučit co mají udělat při změně knihoven, ale jde to.


Ad 2) - Toto jsem sice popsal v předchozím budu, ale zde Vám jde zřejmě o to, vybrat makra ze všech počítačů. Následně je nějak otestovat a sjednotit pro všechny tak aby všechny stroje používali stejná makra.
     Vytáhnout makra je snadné. Musí se otevřít volba NÁSTROJE > MAKRA > SPRÁVCE MAKER > BASIC (mohou tam být i jiná, ale Basic v drtivé většině). Jakmile se otevře dialog musíte otevřit složku "Maje Makra Standard", horší je, že více maker bude přímo v souborech které musíte prošacovat důkladně > dřina pro vraha :-)
     Jakmile rozkřiknete knihovny musíte se dostat na moduly a teprve v těch jsou jednotlivá makra. Ale zase potom když už jste v MODULU, je tam nabídka Exportovat, nebo importovat Basic a podobně. Zase je to dost náročné protože budete muset ukládané moduly pojmenovat tak abyste věděl odkud se vzaly. Potom je můžete porovnat textovým editorem (komparace obsahu), nebo je jednotlivě otestovat ... no hrůza.


Přeji úspěch


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí