Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 10. 2008 20:54:50

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Šedý vzhled po installaci + quick starter

1) OS: Fedora 9, Ubuntu

Po nainstalování čeké verze OOo 3.0 je vzhled OOo degradovan na jakysi defaultni šedý.
V případě instalace anglické verze stažené z openoffice.org je vzhled v porádku

2) quick starter

V helpu OOo 3.0 se piše zatrhnout klasicky checkbox v sekci Nastroje/Volby/Paměť
ale v teto sekci se žádná taková volba nenachází a nenašel jsem jí ani nikde jinde

Offline

#2 20. 10. 2008 22:01:13

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

ad2: menu: nástroje - volby: openoffice.org - paměť: poslední položka: zatržítko "Načíst Openoffice.org ..."

OOo 3.00_m9 build-1 / WXP SP2

Offline

#3 20. 10. 2008 22:36:28

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

No z mého položení otázky snad vyplynulo, že problém je v tom že ve verzi 3.0 tento checkbox není. Celou cestu tak jak by to melo být popisuji, tak nevim proč mě vypišete tu samou cestu?

Zároveň mám nainstalovanou verzi 2.4 z repozitářů fedory a tam tento checkbox je a v pořádku vše funguje.

Ale i tak diky za odpověď

Editoval Migi (21. 10. 2008 01:04:57)

Offline

#4 21. 10. 2008 00:30:10

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Takže vyřešeno
1) stáhnout anglickou verzi z http://www.openoffice.org/
2) stáhnout ftp://ftp.openoffice.cz/3.0.0/OOo_3.0.0 … packs_rpm/
3) rozpakovat
4) v obou balících je adresář RPMS, ve kterém jsou veškeré rmp balíky
5) z těchto adresárů nainstalovat veškere rpm
     rpm -Uvh *.rpm
6) pro integraci spouštěcích ikonek do menu nainstalovat balik
     RPMS/desktop-integration/openoffice.org3.0-redhat-menus-3.0-9354.noarch.rpm

btw: zlaté repozitáře big_smile

add) quick starter stale nevyřešen

Editoval Migi (21. 10. 2008 00:32:47)

Offline

#5 21. 10. 2008 06:37:35

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Migi napsal(a)

... tak nevim proč mě vypišete tu samou cestu? ...

Protože jste cestu nenapsal přesně a ani jste nenapsal, že víte přesně kde je - a já nevím jestli patříte mezi ty lidi co jsou schopný si položky nevšimnout i když se na ni dívají.

Offline

#6 21. 10. 2008 11:17:46

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Ondra.kl napsal(a)
Migi napsal(a)

... tak nevim proč mě vypišete tu samou cestu? ...

Protože jste cestu nenapsal přesně a ani jste nenapsal, že víte přesně kde je - a já nevím jestli patříte mezi ty lidi co jsou schopný si položky nevšimnout i když se na ni dívají.

v pořádku myslel jsem, že sem to napsal dost podrobně. Příště budu přesnější.

Offline

#7 21. 10. 2008 15:18:47

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Domnívám se, že to oficiální build nepodporuje. Je to univerzální balík, který by měl fungovat hned po instalaci na "jakékoliv" distribuci. Funkce přednačítání knihoven vyžaduje balíček quickstarter, který je třeba doinstalovat - je to zřejmě problematické místo. Nepamatuji si, že by to oficiální verze kdy uměly - vždycky byly hnusně šedé a bez této volby. Proto se vyplatí vybrat variantu Krejčí, Go-OO, nebo počkat na distribuční. Viz článek Instalace OpenOffice.org 3 v Linuxu


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#8 27. 10. 2008 23:50:36

Poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 69

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

K tomu balíčku  quickstarter:
V oficiálním repozitory distribuce Mandrivy by měl být tento balíček přítomen (alespoň ve všech verzích od Mandriva 2006 vždy byl). Bohužel funguje jen pro verzi OpenOffice, která je přítomna v tomto repozitory.
Vzhledem k tomu, že používám starší verzi Mandrivy, která neobsahuje nejnovější OpenOffice3.0, to byl pro mne problém. OpenOffice3.0  jsem si stáhl a instaloval z rpm-balíčků z ftp.openoffice.cz.
Quickstarter jsem si stáhnul odtud: http://download.berlios.de/segfaultskde … 1.0.tar.gz
Soubor jsem rozbalil a zkompiloval (vešel jsem do rozbaleného adresáře, provedl ./configure, make).
Spustitelný soubor je v adresáři oooqs2-1.0.1/src/oooqs2.
Další možnost je se podívat na stránky http://rpm.pbone.net/ a najít tam oooqs2.1.rpm a zkusit to nainstalovat.
Quickstarter se potom spustí příkazem: oooqs2

Offline

#9 29. 10. 2008 02:00:41

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Poky napsal(a)

K tomu balíčku  quickstarter:
V oficiálním repozitory distribuce Mandrivy by měl být tento balíček přítomen (alespoň ve všech verzích od Mandriva 2006 vždy byl). Bohužel funguje jen pro verzi OpenOffice, která je přítomna v tomto repozitory.
Vzhledem k tomu, že používám starší verzi Mandrivy, která neobsahuje nejnovější OpenOffice3.0, to byl pro mne problém. OpenOffice3.0  jsem si stáhl a instaloval z rpm-balíčků z ftp.openoffice.cz.
Quickstarter jsem si stáhnul odtud: http://download.berlios.de/segfaultskde … 1.0.tar.gz
Soubor jsem rozbalil a zkompiloval (vešel jsem do rozbaleného adresáře, provedl ./configure, make).
Spustitelný soubor je v adresáři oooqs2-1.0.1/src/oooqs2.
Další možnost je se podívat na stránky http://rpm.pbone.net/ a najít tam oooqs2.1.rpm a zkusit to nainstalovat.
Quickstarter se potom spustí příkazem: oooqs2

Neměl někdo stejný problém, nebo neví někdo jaké to potřebuje knihovny?
checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!

Offline

#10 29. 10. 2008 02:35:12

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Migi napsal(a)
Poky napsal(a)

K tomu balíčku  quickstarter:
V oficiálním repozitory distribuce Mandrivy by měl být tento balíček přítomen (alespoň ve všech verzích od Mandriva 2006 vždy byl). Bohužel funguje jen pro verzi OpenOffice, která je přítomna v tomto repozitory.
Vzhledem k tomu, že používám starší verzi Mandrivy, která neobsahuje nejnovější OpenOffice3.0, to byl pro mne problém. OpenOffice3.0  jsem si stáhl a instaloval z rpm-balíčků z ftp.openoffice.cz.
Quickstarter jsem si stáhnul odtud: http://download.berlios.de/segfaultskde … 1.0.tar.gz
Soubor jsem rozbalil a zkompiloval (vešel jsem do rozbaleného adresáře, provedl ./configure, make).
Spustitelný soubor je v adresáři oooqs2-1.0.1/src/oooqs2.
Další možnost je se podívat na stránky http://rpm.pbone.net/ a najít tam oooqs2.1.rpm a zkusit to nainstalovat.
Quickstarter se potom spustí příkazem: oooqs2

Neměl někdo stejný problém, nebo neví někdo jaké to potřebuje knihovny?
checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!

Instalovat
---------------
qt3-devel
kdelibs3-devel

./configure
---------------
Good - your configure finished. Start make now

make
---------------
.
.
/usr/lib/qt-3.3/include/qsizepolicy.h: In member function 'void QSizePolicy::transpose()':
/usr/lib/qt-3.3/include/qsizepolicy.h:125: warning: conversion to 'uchar' from 'uint' may alter its value
/usr/lib/qt-3.3/include/qsizepolicy.h:125: warning: conversion to 'uchar' from 'uint' may alter its value
oooqs2detector.cpp: In static member function 'static QString OOoQs2Detector::detectBinary()':
oooqs2detector.cpp:68: error: 'getenv' was not declared in this scope
make[2]: *** [oooqs2detector.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/Migi/Desktop/OOO/oooqs2-1.0.1/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/Migi/Desktop/OOO/oooqs2-1.0.1'
make: *** [all] Error 2

Poradí někdo?

Offline

#11 29. 10. 2008 10:15:45

Migi
Člen
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 7

Re: Šedý vzhled po installaci + quick starter

Do souboru /src/oooqs2detector.cpp includovat

#include <cstdlib>

Offline

Zápatí