Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 11. 2020 23:18:09

Beero
Člen
Registrace: 22. 11. 2020
Příspěvků: 2

Poznámkový blok

Zdravím, jsem se dnes zaregistroval, chvíli trvalo než jsem se probojoval k založení tématu :-) Tak k věci, našel jsem v doplňcích "Poznámkový blok" po kliknutí na stažení je však stránka nenalezena, tak se chci zeptat zkušenějších účastníků fóra, zda někdo neví jak to s poznámkovým blokem je, jestli to ještě vůbec je k mání, případně kde. Děkuji za odpovědi.

Offline

#2 23. 11. 2020 05:15:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Poznámkový blok

Bohužel rozšíření "JP Poznámkový blok" spolu s mnoha dalšími (nejméně 30!) už není delší dobu k dispozici. Autorem je pan ing. Július Pastierik. Nevím přesně proč byla rozšíření smazána, ale totéž postihlo například rozšíření Tomáše Bílka (Typo JTB) a asi i další.


Oba jmenovaní autoři jsou již delší dobu v rámci naší komunity neaktivní. Tato rozšíření mají společného jmenovatele. Tím je skutečnost, že byla vytvořena za úplatu, a proto patří zřejmě portálu, nebo jeho zřizovateli. Se vznikem LibreOffice (LO) přestala některá rozšíření fungovat. Z počátku autoři ještě svá rozšíření udržovali a proto jsou některá sice funkční, ale portál se dostal do finančních potíží a přestal autorům platit. To byl zřejmě důvod ukončení spolupráce a odstranění "problematických" rozšíření.


Nicméně pan ing. Pastierik je velice vstřícný člověk a podle mých zkušenosti na požadavky tazatelů odpovídá. Jeho rozšíření byla kdysi k dispozici na jeho nových stránkách, ale už jsem je tam nenašel. Můžete se pokusit o kontakt zde Pre ľudí.


Neměl by být problém podobnou funkci nasimulovat (nevím co vše JP Poznámkový blok uměl). Podle obrázku uměl vložit poznámku, smazat, načíst (zřejmě s vyhledáváním pomocí hesla) a zřejmě upravit. Nic obtížného : - Vytvořit ikonu, nebo jiné volání obyčejného Writer(u) přes dialog s umístěním pro celý OpenOffice, (LibreOffice). Tím lze tento dostat do každého modulu. Teoreticky by bylo možné zabudovat i kalendář a upozornění na termíny + mnoho dalšího.

Přeji úspěch


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 11. 2020 10:39:42

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Poznámkový blok

Doplňky J. Pastierika je možné stáhnout z http://fenix.preludi.eu/?page_id=369&dl_page=1 - je to tam v ZIPu.

Offline

Zápatí