Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 11. 2020 01:56:51

Roj
Člen
Registrace: 31. 10. 2020
Příspěvků: 18

Vyhledávací box pro najití záznamu v tabulce

Ahoj, další otázka úplné lamy.

Mám formulář, v něm ovládací prvek tabulky (browse) a ten zobrazuje tabulku nebo dotaz. Jeden sloupec se jmenuje Prijmeni a jeden ještě KrJmeno.

Chtěl bych vedle toho dát textové pole, které by vyhledalo záznam v tabulce, kde by byl odpovídající výraz jako v tom textovém poli. Je mi jedno, jestli to bude hledat inkrementálně podle zadaných pár znaků (to by bylo lepší), nebo až po stisknutí nějakého tlačítka "vyhledat".
Rád bych, aby to nejdřív projelo pole Prijmeni a pak i pole KrJmeno.

Vůbec netuším, jak na to, klidně mi dejte odkaz na fungující řešení kdekoliv.

Offline

#2 9. 11. 2020 14:42:55

Roj
Člen
Registrace: 31. 10. 2020
Příspěvků: 18

Re: Vyhledávací box pro najití záznamu v tabulce

Přátelé, kamaradi, fakt byste mi s tím nikdo nepomohl? Zkoušel jsem to podle toho, co je napsáno ve vláknu https://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=4567
Ale nefunguje mi to, tabulka je prázdná. Dělám něco špatně, ale nevím co. Z asi 20 nutných kroků jsou tam vysvětleny jen 4.
Přitom autor řešení má pravdu. Patří to k základním funkcionalitám jakékoliv aplikace, která reálně pracuje s daty. Bez toho si můžeme jenom tak hrát a dělat s Basí seminární práce a ohromovat lidi, jak to hezky "cosi" dělá. Akorát je to k ničemu, protože tohle hraní se dá provozovat tak do 150 záznamů, na reálnou práci to není.
Nejhorší na tom je, že BASE to umí, jen nikdo neví, jak. A kdo ví, nepoví. Problém Base je tedy čistě v tom, že od určité úrovně není z čeho se jí učit. Přitom teprve od této úrovně má smysl ji nasadit v reálných podmínkách.

Offline

#3 12. 11. 2020 10:40:10

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Re: Vyhledávací box pro najití záznamu v tabulce

Je to složité popsat všechny vazby a návaznosti, proto jsem poslal ukázku na mejl roj@seznam.cz. Ostatní zájemci - viz odkaz "https://uloz.to/file/JScuYqylsYA1/ukazka-odb"

Offline

#4 12. 11. 2020 19:36:22

Roj
Člen
Registrace: 31. 10. 2020
Příspěvků: 18

Re: Vyhledávací box pro najití záznamu v tabulce

Jů! Nejsem sám a mám spoustu kamarádů! smile
Jenom dotaz k ukázce. Ty dotazy (query) tam jsou asi jen pozůstatek z celkové appky, a nemají na nic vliv, že jo?
No, mám co dělat po dlouhých večerech - díky!

Offline

#5 13. 11. 2020 13:07:59

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Re: Vyhledávací box pro najití záznamu v tabulce

No odpověď je ano i ne. :-) Zůstalo to tam z předchozího řešení, takže do lze smazat, ale JEDEN Z DOTAZŮ (konkrétně "D_Vsechny_Ingr") JE FUNKČNÍ A NESMÍ SE SMAZAT, jinak to zahlásí chybu.


Posílal jsem to trochu ve spěchu a málo jsem si to zkontroloval. Omlouvám se.

Offline

Zápatí