Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 11. 2020 12:49:27

Roj
Člen
Registrace: 31. 10. 2020
Příspěvků: 18

Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

Ahoj. Dle seriálu pana Svobody jsem si vyrobil formulář, který má podformulář.
Ve formuláři je jedna tabulka jako Main (klient) a pak druhá v subformu (udalosti).
Já bych ale do téhož formuláře potřeboval přidat i tabulku třetí (objednávky), která by fungovala navlas stejně jako první podřízená.
Zaboha nemůžu přijít na to, jak to udělat.
Relace mám všude nastaveny.

Editoval Roj (5. 11. 2020 21:17:12)

Offline

#2 2. 11. 2020 14:53:46

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

Dobrý deň.
Štandardne to funguje s 1 podformulárom.. ale dajú sa pridať aj ďalšie. Bohužiaľ neide to pomocou sprievodcu, treba to urobiť "manuálne".
Ja by som to riešil tak, že v editovacom režime formulára (asi by som ho vytvoril cez spivodcu) by som skopíroval existujúci podformulár a znovu vložil (lasika Ctrl+c .... Ctrl+v). Následne by som upravoval prepojenia, parametre, stĺpce...
Podmienka je, aby pole, ktoré je "prepojené" v tomto prípade meno-priezvisko bolo vo všetkých tabuľkách (dotazoch).

Offline

#3 2. 11. 2020 21:05:33

Roj
Člen
Registrace: 31. 10. 2020
Příspěvků: 18

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

Manuálně mi to vůbec nejde. Když vložím nový (třetí) ovládací prvek Tabulky, není kde nastavit, jaká tabulka tam bude, ani žádnou relaci. Jde to nastavit pouze pro celý formulář a když tam cokoliv změním, přestane v dosud fungujícím formuláři fungovat úplně všechno.

Offline

#4 3. 11. 2020 08:39:52

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

Pardon... zmýlil som sa, takto to nefunguje.
Pozrel som do databázy, ktorú som robil a treba na to použiť dotazy a z nich potom vytvárať formulár.
Takže na 1 formulári môže byť 1 podformulár štandardne
Môže byť viac podformulárov, ale tie odkazujú na ten istý zdroj, teda nemá to zmysel vkladať 2 podformuláre a rozdeľovať aké údaje v ktorom budú.

Offline

#5 4. 11. 2020 15:21:21

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

Možno som našiel niečo, čo by Vám pomohlo. Mám 1 súbor - vzor databázy. Chcel som ho tu priložiť tak ako je v návode na priloženie súboru, ale nefunguje to.
pošlite mi mail, ja Vám ho pošlem.

Offline

#6 5. 11. 2020 12:13:06

hdplot
Člen
Registrace: 18. 2. 2015
Příspěvků: 115

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

Jak již bylo uvedeno, musí se další podformuláře přidat ručně, nelze to pomocí průvodce. Postup, který používám já je následující:


Rozklikněte si "Form navigator" - spouští se tlačítkem (najdete v nabídce "Form design" (obrázek na tlačítku je malá tabulka s kompasem). Objeví se malé nezávislé okno ve kterém je stromová struktura všech prvků formuláře. Přes pravé tlačítko na zvoleném prvku pak dostanete kontextovou nabídku, co lze s prvkem udělat (u jednotlivého prvku formuláře je to Vyjmout, Smazat, Přejmenovat a Vlasnosti), pokud je prvkem formulář nebo podformulář, tak je v nabídce ještě Nový a tím vložíte další podformulář. Lze takto opakovaně pokračovat, takže lze do jednoho formuláře vložit více podformulářů, nebo lze podformuláře vzájemně vnořovat do více úrovní.


Také lze myší ve stromu přetáhnout podformulář nebo prvek formuláře na jiné místo - tedy např. tlačítko které je součástí SubForm lze přetáhnout na MainForm a pod. Pak je ale nutné ve vlasnostech přetaženého prvku upravit např. pole tabulky, do kterého se prvek dívá - toto se přetažením automaticky nemění.


Také nabízím možnost zaslání ukázky, pokud budu znát email, kam to poslat

Editoval hdplot (5. 11. 2020 12:14:44)

Offline

#7 5. 11. 2020 18:34:48

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

práve som na to prišiel a chcel som to tu hodiť...vďaka "hdplot"

kľúčové je použiť navigátor formulára.

Offline

#8 5. 11. 2020 19:09:15

Roj
Člen
Registrace: 31. 10. 2020
Příspěvků: 18

Re: Tři tabulky do formuláře (nebo víc) - VYŘEŠENO

UÁǍÁÁÁ! big_smile
Já věděl, že to nějak musí jít!
Můj e-mail je roj@seznam.cz (kdo by to byl řekl?) smile
Ale zatím nic neposílejte, jdu si s tím hrát a chvíli mě to asi zdrží wink
FUNGUJE TO!
Je hrozná škoda, že o tom nikdo nenapsal návod, teď to začíná mít teprve šťávu a dá se to použít na složitější aplikace. Já to klidně napíšu, jestli se to vůbec někdy naučím smile

Offline

Zápatí