Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 7. 2020 14:10:01

kristynaK
Člen
Registrace: 13. 8. 2015
Příspěvků: 6

writer mi automaticky mění malé i na velké I - VYŘEŠENO

hledala jsem v automatických opravách, ale nenašla, nevíte prosím, co to může být?

Editoval kristynaK (16. 7. 2020 16:58:45)

Offline

#2 16. 7. 2020 15:34:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: writer mi automaticky mění malé i na velké I - VYŘEŠENO

Tady bych hledal důvod v nastavení řeči pro opravu. Je možné že se to stává v dokumentu který obsahuje nějakou cizí řeč? Zejména angličtinu, němčinu, nebo francouzštinu.



     Stalo se mi něco podobného a právě u písmene "i" které se samo měnilo na velké. Měl jsem nastavenu němčinu. Přepínal jsem na české odstavce, ale stejně se mi to stávalo nějak "nečekaně". Když jsem přestavěl NÁSTROJE > MOŽNOSTI > JAZYKOVÁ NASTAVENÍ > JAZYKY na jazyk - výchozí Čeština. Chyba se potom už neobjevila.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 7. 2020 15:50:12

kristynaK
Člen
Registrace: 13. 8. 2015
Příspěvků: 6

Re: writer mi automaticky mění malé i na velké I - VYŘEŠENO

neutr napsal(a)

Tady bych hledal důvod v nastavení řeči pro opravu. Je možné že se to stává v dokumentu který obsahuje nějakou cizí řeč? Zejména angličtinu, němčinu, nebo francouzštinu.



     Stalo se mi něco podobného a právě u písmene "i" které se samo měnilo na velké. Měl jsem nastavenu němčinu. Přepínal jsem na české odstavce, ale stejně se mi to stávalo nějak "nečekaně". Když jsem přestavěl NÁSTROJE > MOŽNOSTI > JAZYKOVÁ NASTAVENÍ > JAZYKY na jazyk - výchozí Čeština. Chyba se potom už neobjevila.

Ne, všude je "čeština", viz zde

https://1iq.cz/i/FrMQ4/2QESw.png

ona ta automatická úprava (i na I)je nahraná v angličtině, ale nevidím nikde, že bych měla angličtinu v dokumentu...

Editoval kristynaK (16. 7. 2020 15:53:43)

Offline

#4 16. 7. 2020 16:15:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: writer mi automaticky mění malé i na velké I - VYŘEŠENO

Kontrolovala jste také NÁSTROJE > JAZYK > Pro[výběr, odstavec, celý text]? Může se stát, že používáte cizí jazyk v čistě českém textu - pak by se Writer uměl možná "přizpůsobit".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 16. 7. 2020 16:57:15

kristynaK
Člen
Registrace: 13. 8. 2015
Příspěvků: 6

Re: writer mi automaticky mění malé i na velké I - VYŘEŠENO

neutr napsal(a)

Kontrolovala jste také NÁSTROJE > JAZYK > Pro[výběr, odstavec, celý text]? Může se stát, že používáte cizí jazyk v čistě českém textu - pak by se Writer uměl možná "přizpůsobit".


zakliknutá byla čeština pro "výběr" a jinde fajfky nebyly, ale když jsem označila celý text a vybrala možnost "čeština" a zkusila to znova, tak to přestalo prudit, díky moc.

Offline

Zápatí