Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 5. 2020 06:17:32

regine
Člen
Registrace: 11. 1. 2014
Příspěvků: 34

Slovník překlepú - lze již doplňovat?

Hledal jsem na netu, zda lze do slovníku překlepů ve Writer doplňovat databázi o nová slova. Dotazů hodně, odpověď vyhýbavá, či žádná. Ptám se, co kdyby.
Nemuselo by jít přímo z prostředí LO. I přístup do databáze třeba přes Base, Valentine MariaDB/MySQL, ...

Editoval regine (31. 5. 2020 12:23:53)


LibreOffice 6.2.8.2 užíván v Ubuntu, občas ve Windows

Offline

#2 30. 5. 2020 19:54:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Slovník překlepú - lze již doplňovat?

regine napsal(a)

Hledal jsem na netu, zde lze do slovníku překlepů ve Writer doplňovat databázi o nová slova. Dotazů hodně, odpověď vyhýbavá, či žádná. Ptám se, co kdyby.
Nemuselo by jít přímo z prostředí LO. I přístup do databáze třeba přes Base, Valentine MariaDB/MySQL, ...

     Do databáze překlepů lze doplňovat nové tvary vždy když ta - která aplikace nabízí automatické opravy. Jde to konkrétně u všech aplikací mimo "math" a "Base".


     Je tam několik ale....
A) - Nevím jestli každá různá z kancelářských aplikací používá stejnou databázi.
B) - Každá taková databáze má omezený počet hesel. Bývalo to 1000 hesel, ale LO umožňuje více.   Nicméně kolik je otázkou - bude to omezené.
C) - Jedná se o systémový nástroj který je možné obejít makrem, takže i Base může mít svoji databázi oprav. Nebude to asi úplně automatické (dělalo by to problémy - zpomalení a podobně), ale je to schůdné a kompromisní řešení.


   Omezení velikosti databáze souvisí s rychlostí testu. Musíte si uvědomit, že každé čerstvě dopsané slovo projde databází - a rozhodne se zda měnit, či nikoliv. To souvisí s více HW parametry. prostě program nesmí při zapnuté funkci zpomalovat běžné psaní. Proto je lepší udělat opravu až po dopsání. Pak už to nejsou automatické opravy, ale je to schůdné řešení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí