Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 7. 2009 17:03:00

PavelB
Člen
Registrace: 5. 7. 2009
Příspěvků: 7

Union

Zdá se mi to nebo v SQL dotazech skutečně nejde použít UNION?

Offline

#2 7. 7. 2009 11:10:49

Rvojta
Člen
Místo Celá ČR
Registrace: 11. 10. 2004
Příspěvků: 24
Web

Re: Union

Zdá, union lze použít. Co potřebujete? A jakou používáte databázi?


Zakázkový vývoj řešení založený na kancelářském balíku OpenOffice.org - makra, rozšíření, integrace do firemních IS. Školení pro začátečníky, středně pokročilé uživatele a programátory.

Offline

#3 7. 7. 2009 17:23:35

PavelB
Člen
Registrace: 5. 7. 2009
Příspěvků: 7

Re: Union

Např. když chci vytvořit dotaz přímo v Base.
Mám třeba tabulku prijmy (ID, datum, obnos) a vydeje (stejná struktura) jak udělám select z obou dvou?
Když definuji dotaz s použitím UNION, zahlásím mi Base: "Zadaný příkaz není typu SELECT". Jsou povoleny pouze dotazy.

Offline

#4 7. 7. 2009 20:39:27

Rvojta
Člen
Místo Celá ČR
Registrace: 11. 10. 2004
Příspěvků: 24
Web

Re: Union

Tak to záleží na databázi, která je pod Base. Pokud nepoužíváte žádnou externí databázi, tak jde o HSQLDB. Více info tady ... http://hsqldb.org/doc/guide/ch09.html#N1251E

1. V dotazech dáte Vytvořit dotaz v SQL pohledu
2. Vložíte dotaz, například:

SELECT "datum", "obnos" FROM "prijmy" UNION SELECT "datum", "obnos" FROM "vydeje"

3. Stisknete tlačítko "Spustit SQL dotaz přímo" (úplně vpravo v nástrojové liště)
4. Dotaz uložíte

Krok 3 znamená, že se dotaz spouští přímo v databázi a Base se do toho nemontuje. Proto je důležité vědět nad jakou databází to běží a dotaz na míru upravit.


Zakázkový vývoj řešení založený na kancelářském balíku OpenOffice.org - makra, rozšíření, integrace do firemních IS. Školení pro začátečníky, středně pokročilé uživatele a programátory.

Offline

#5 8. 7. 2009 18:08:28

PavelB
Člen
Registrace: 5. 7. 2009
Příspěvků: 7

Re: Union

Funguje!
Finta byla v tom "Spustit SQL dotaz přímo".
Mockrát děkuji za radu.

Offline

Zápatí