Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 7. 2019 02:43:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Dotaz na kontingenční tabulky

Potřeboval bych znát Váš názor na porovnání kontingenčních tabulek v Excelu MSO 2010 a vyšších oproti kontingenčním tabulkám v LO verze 6.2.x z dubna tr.

     Setkal jsem se s následujícím tvrzením :

U nás prostě kontingenčky nefungují v ničem jiném, než v klasických MS Office 2010 a vyšších. V LibreOffice a v OpenOffice jsme to zkoušeli naposledy letos v dubnu a prostě to házelo nesmysly. Po neúspěšných pokusech jsme byli nuceni zakoupit licenci na MSO (tam, kdy se s nimi pracuje), jinde používají starší verzi MSO, popř. LO. S Linuxem a spouštěnými aplikacemi na serveru jsme to zkoušeli taky a ve finále to vyšlo dráž, než klasické windows stanice... Takže si stojím za tvrzením, že to není pro každého to nejvýhodnější řešení...

     Nemám MSO a proto nejsem schopen ani posoudit oč by se autor mohl opírat. Je to určitě nesmysl, ale možná nějaké odlišnosti budou i když ne zásadně takové jak uváděl autor. Očekával bych spíš hrubou neznalost a nechuť k práci s LO, respektive AOO.


Předem děkuji za Vaše názory:


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 4. 7. 2019 00:52:44

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Dotaz na kontingenční tabulky

Nevím, jak byla počítána ekonomika, ale kt v posledních verzích excelu (pokročilé použití) jsou opravdu hodně odlišné proti LO. Konektivita na různé zdroje, možnosti etl, a pokud je použit datový model tak je tu i nulová kompatibilita. "Datový model" umí zpracovat v i desítky miliónů záznamů a zobrazovat je v reálném čase, výpočet lze modifikovat vlastním datovým jazykem - několik stovek funkcí - nic jednoduchého to není, ale možnosti jsou velké.

Specifickou vlastností jsou "průřezy" (slicer). Jednoduchý objekt umožňuje přehledně ovládat filtrování v kt i normálních tabulkách, případně zadávat parametry výpočtu, ...

I při "klasickém" použití je efektivita práce (pokud to někdo umí) podstatně vyšší.

Offline

#3 4. 7. 2019 04:11:52

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Dotaz na kontingenční tabulky

Díky - tohle by člověk od kancelářské aplikace nečekal. V mých představách jsou aplikace kancelářských balíků typickým "WareHouse". To co popisujete je "DateLake" což bych pokládal za výsadu Informačních systémů které používají například ELT (Extract-Load-Transform) z KT. To že KT umí ETL (Extract-Transform-Load) by mne nenapadlo.


     Vím sice že Excel i Calc umí "Data Automotion" pro zpracování dat a řízení průmyslových zařízení (jsou na to specializované nástroje) ale tohle je udivující. Těch kdo ví k čemu to je a jak to použít moc nebude.
     

     Velice děkuji za nakopnutí. Už jsem se nějak smířil s tím, že Lenin měl pravdu - učit se, učit se a učit se :-)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí