Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 5. 2019 21:16:59

ta3starec
Člen
Registrace: 8. 5. 2019
Příspěvků: 2

Bunka s textom aj vzorcom a počet desatinných miest - VYŘEŠENO

Poprosím o pomoc.
Ak do bunky zadám textový reťazec spolu so vzorcom výpočtu hodnoty z dvoch buniek, tak mi nezobrazí výsledok výpočtu ako potrebujem, napriek tomu že vo vzorci použijem funkciu ROUND na zaokrúhlovanie na tri desatinné miesta a aj formát bunky mám nastavený na tri desatinné miesta.
Ak výsledok má menej desatinných miest ako tri, vypíše mi menší počet tých desatinných miest a ja chcem aby mi na ostatné desatinné miesta vypísalo nuly.
Ak vyhodím z bunky textový reťazec a ponechám iba vzorec, vypisuje mi to ako potrebujem a tie nuly doplňuje do počtu desatinných miest ako je nastavené vo formáte bunky. No spolu s textovým reťazcom sa mi to tak nespráva.
Obsah mojej bunky :
="Jednotková cena : " & ROUND(D5/D10;3) & " €/l"

.
.
.
+ edit 09.05.2019 : Předmět - VYŘEŠENO

Editoval ta3starec (9. 5. 2019 11:53:37)

Offline

#2 9. 5. 2019 06:48:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Bunka s textom aj vzorcom a počet desatinných miest - VYŘEŠENO

Otestujte tento vzorec :

="Jednotková cena : "& INT(D5/D10) & "," & IF(MOD(D5;D10)=0;"000"; INT((MOD(D5;D10)/D10)*1000)) &" €/l"

     Lze použít s úspěchem určitě i jiné konstrukce. Problém je v tom, že na buňku s formátem textu nelze použít číselný formát "0,000", respektive "#.000". Lze ale formátovat buňku vlastním formátem například takto

"Jednotková cena "# ##0,000 [$Kč-405];[RED]-# ##0,00 [$Kč-405]

. Tento formát musíte derfinovat mezi vlastními formáty buňky : FORMÁT > BUŇKY > ČÍSLA > FORMÁTOVACÍ KÓD.
     Doporučuji nejprve zadat formát měny (pro Vás Eura) s třemi desetinnými čísly. V zobrazeném formátovacím kódu přidat "Jednotková cena " !!! potvrdit zelenou fajfkou. A mělo by to fungovat vždy správně. problém může být pouze při aktualizaci systému, nebo při přenosu na jiný stroj. Pro takové účely je lepší vzorec, ale jinak tento systém upraveného formátu buňky je technicky správně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 5. 2019 07:21:41

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Bunka s textom aj vzorcom a počet desatinných miest - VYŘEŠENO

="tohle je text se třemi místy: "&TEXT(ROUND(A1;3);"0,000")


LibreOffice 5.4.

Offline

#4 9. 5. 2019 11:50:37

ta3starec
Člen
Registrace: 8. 5. 2019
Příspěvků: 2

Re: Bunka s textom aj vzorcom a počet desatinných miest - VYŘEŠENO

Ďakujem za obe odpovede, príspevok označujem ako VYRIEŠENÝ.
Obe reakcie mi pomohli.
Vlastný formát bunky použiť radšej nechcem, robím tabuľku pre manželku na prácu na inom PC. V prípade aktualizácie či zmeny PC by s tým neskôr asi mala problém.
Príklady vzorcov do bunky fungujú oba, rozdiel je iba v spôsobe zaokrúhlenia posledného desatinného miesta.
Ešte raz vám obom ďakujem z pomoc ;-)

Offline

#5 9. 5. 2019 12:05:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Bunka s textom aj vzorcom a počet desatinných miest - VYŘEŠENO

Možná jsem měl ještě uvést výhodu formátované buňky. Tam je stále číslo. Takže někdy je lepší použít formát buňky pro další výpočty. Naopak pokud hrozí ztráta formátu buňky je lepší vzorec.
    Zaokrouhlování je možné nastavit na konci libovolně. Existuje více vzorců pro zaokrouhlení - například nahoru, nebo dolů a podobně (FLOOR, FLOOR.PRECISE, CEILING, CEILING.PRECISE, ISO.CEILING a zde použitý INT). Potom by se použil vhodný vzorec Místo INT((MOD(D5;D10)/D10)*1000)). To je nutné upravit podle potřeb - například účetní osnovy


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí