Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 5. 2019 08:56:57

Pato
Člen
Registrace: 8. 1. 2007
Příspěvků: 3

klávesová zkratka pro opakování předchozí akce

Ahoj všem, existuje prosím v Calcu klávesová zkratka pro zopakování předchozího příkazu/akce? V excelu tak funguje klávesa F4. V Calcu jsem nic takového neobjevil, ale docela by se mi to hodilo... Děkuju všem.

Offline

#2 6. 5. 2019 10:02:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: klávesová zkratka pro opakování předchozí akce

V Calcu je to možné udělat hned dvěma zkratkami. Je to Alt+Backspace, nebo Ctrl+Z.


     Když se podíváte do NÁSTROJE > PŘIZPŮSOBIT > KLÁVESNICE > KATEGORIE "UPRAVIT" > FUNKCE "ZPĚT" tak by se Vám ty zkratky zobrazí. Samozřejmě to můžete změnit respektive přizpůsobit podle svých představ.

Editoval neutr (6. 5. 2019 10:03:01)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 5. 2019 10:16:43

Pato
Člen
Registrace: 8. 1. 2007
Příspěvků: 3

Re: klávesová zkratka pro opakování předchozí akce

Děkuju za odpověď, ale já jsem bohužel myslel něco úplně jiného. Chci předchozí akci zopakovat na jiném místě, nikoliv vrátit zpět. Když například v excelu sloučím dvě buňky a hned poté chci znovu sloučit jiné dvě buňky, pak ty dvě buňky ke spojení jen vyberu a stisknu F4 a ony se spojí také. Zkrátka klávesa F4 v tu chvíli zopakuje můj předtím naposledy použitý příkaz. To ale zkratky Alt+Bakspace ani Ctrl+Z bohužel nedělají...

Editoval Pato (6. 5. 2019 10:17:12)

Offline

#4 6. 5. 2019 10:22:58

Pato
Člen
Registrace: 8. 1. 2007
Příspěvků: 3

Re: klávesová zkratka pro opakování předchozí akce

Mám to, díky. Přes výše uvedený nástroj pro přizpůsobení klávesnice jsem si to nastavil. Takže vyřešeno...

Offline

Zápatí