Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 3. 2019 17:22:42

aailyyn
Člen
Registrace: 12. 3. 2019
Příspěvků: 2

Počítání normostran

Ahoj všem, rozšíření odsud

https://www.openoffice.cz/jak-spocitat- … office-org

už bohužel není k dispozici, neví někdo o náhradě? Potřebuju klasicky zobrazování počtu normostran, počítat to ručně je na hlavu a tak do dvou NS si to ještě jsem schopná pamatovat, kolik znaků to je...

Díky

Offline

#2 12. 3. 2019 21:28:30

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Počítání normostran

LibreOffice umí počítat normostrany už dlouho, vše je v dialogu Nástroje - Počet slov. (V nastavení Nástroje - Možnosti - LO Writer - Obecná se pak dá nastavit, kolik znaků normostrana má.)

Offline

#3 15. 3. 2019 12:34:37

aailyyn
Člen
Registrace: 12. 3. 2019
Příspěvků: 2

Re: Počítání normostran

Potřebuju ale zobrazování v reálném čase, tzn. v menu nebo dole v liště, kde se standardně ukazuje počet znaků. Naživo to teda nedokážu otestovat, protože mám u ruky starší verzi, kde to asi ještě nejde, ale myslím, že tohle není to, co chci.

Offline

#4 15. 3. 2019 17:40:38

pavel_hlad
Člen
Registrace: 22. 3. 2012
Příspěvků: 37

Re: Počítání normostran

Řešení, které navrhuje strepon, funguje. U mě v LO 6.2.1.2 lze postupem podle strepona nastavit počet znaků na normostranu. Potom při otevření dokumentu je na stavovém řádku hned za sekcí zobrazující aktuální stránku a celkový počet stran jako druhá zleva sekce zobrazující počet slov a počet znaků. Když se na tuto sekci klikne, otevře se okno, které zobrazuje počet slov, počet znaků a počet normostran. Nezobrazuje se to přímo, ale po jednom jediném kliknutí.

Offline

#5 17. 3. 2019 11:01:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Počítání normostran

aailyyn napsal(a)

Potřebuju ale zobrazování v reálném čase, tzn. v menu nebo dole v liště, kde se standardně ukazuje počet znaků. Naživo to teda nedokážu otestovat, protože mám u ruky starší verzi, kde to asi ještě nejde, ale myslím, že tohle není to, co chci.

     Víte ono je to také součástí stavového řádku - ale jen v LibreOffice. Je to stejné tak jak popisuje strepon. Je to běžně aktualizováno tak jak potřebujete, jen je tam použit název "počet slov", ale je zde také počet znaků, nebo znaky bez mezer. Je to druhé pole z levé strany hned vedle počtu stránek. Stavový řádek je úplně poslední pruh v okně Writeru.
     Bývá běžně zobrazen, ale může být i skrytý. Potom stačí zafajfkovat nabídku ZOBRAZIT > STAVOVÝ ŘÁDEK.
     Mimo toho otevřené okénko (stačí poklepat na stavový řádek, nebo zavolat NÁSTROJE > POČET SLOV) ukazuje dva sloupce. Celý dokument a výběr. Takže můžete celkem pohodlně číst kolik znaků včetně mezer je napsáno a nemusíte nic odklikávat. Znaky včetně mezer se aktualizují průběžně. Takže jedna normostrana = 1800 znaků včetně mezer a z hlavy lze snadno dopočítat 3600 znaků = 2 normostrany, 5400 znaků = 3 normostrany a tak dál. Když bude potřebné zjistit počet znaků bez mezer - stačí poklepáním otevřít okénko. Stajně tak pokud nás zajímá jen třeba výběr (odstavec a podobně).


     Bohužel ve svém příspěvku neuvádíte zda používáte LO (LibreOffice), nebo AOO (Apache OpenOffice). Pro AOO taková vychytávka existuje právě jen jako rozšíření nebo makro. Většinou se musí vybavit klávesovou zkratkou pro spuštění nebo něco podobného ikonou či tlačítkem. Rozšíření pana ing Pastierika lze zřejmě dohledat ale nemusí být funkční. Autor se už o projekt LO, AOO pravidelně nestará, ale je velice vstřícný a čas od času pomůže. Mám dojem, že uvedené rozšíření, respektive jeho funkce je zahrnuta pod jiným názvem. Hledejte mezi články heslo Pastierik, nebo také 30+1 rozšíření. Na jeho profilu se dopracujete také k domovské stránce kde se dá získat kontakt přímo. Myslím, že aktuální rozšíření (poslední verze) jsou uložena na Googlu.

Editoval neutr (17. 3. 2019 11:05:59)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 23. 7. 2019 09:48:19

xerostomus
Člen
Registrace: 7. 8. 2012
Příspěvků: 5

Re: Počítání normostran

Přes nějaký ten rychlý/automatický text vkládám do dokumentu tento text se dvema poli:

Počet normovaných stran: 37  Počet znaků: 66622

kde:
37 je pole: { char/1800 round 1 }
66622 je pole: { char }

To se samo prubezne obnovuje, kdyz mam praci dopsanou, tak to smazu.

Offline

Zápatí