Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 2. 2019 11:23:16

Michailcz
Člen
Registrace: 17. 2. 2019
Příspěvků: 6

Chyba při ukládání v Calc

Zdravím, mám problém při ukládání souboru v Libre Office Calc. Když dám uložit soubor, přemístí se ikona souboru na ploše na jiné místo. Jakoby se soubor smazal, a znovu se vytvořil na první volné místo, tedy co nejvíc doleva a nahoru. Zkoušel jsem aktualizaci na novější verzi, dělá to stále.

Offline

#2 17. 2. 2019 11:30:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při ukládání v Calc

Myslím že to souvisí spíš s nastavením desktopu. Já jsem se s ničím takovým nesetkal, ale podobné chování se objeví pokud dáme příkaz seřadit ikony na ploše. Bylo by možné že totéž se děje když použijete uložit do plochy jiný typ programu - třeba Html, PDF a podobně?


     To ukládání a uspořádání může být vlastnost OS (operační systém). Vy bohu žel neuvádíte na jakém OS pracujete. Existují makra pro Windows, ale jistě i pro LInux,.... která soubory na ploše třídí podle typu, nebo názvu, popřípadě podle data poslední úpravy (vytvoření). A prácě toto by vysvětlovalo dobře proč se soubor umístí vlevo nahoru jako "nejmladší" soubor.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 17. 2. 2019 11:32:58

Michailcz
Člen
Registrace: 17. 2. 2019
Příspěvků: 6

Re: Chyba při ukládání v Calc

Pracuji ve Windows 7, jiné programy to nedělají, funkci "automaticky uspořádat ikony" mám vypnutou.

Offline

#4 17. 2. 2019 12:29:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při ukládání v Calc

A testoval jste například přejmenovat tak aby název začínal na "Z"? Také by bylo zajímavé otestovat například sešit Writer, nebo Draw. nevím o tom, že by toto mohlo být ovlivněno Libre Office. To je určitě záležitost operačního systému. Je možné že máte nastaveno spuštění LO při startu?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 17. 2. 2019 12:37:38

Michailcz
Člen
Registrace: 17. 2. 2019
Příspěvků: 6

Re: Chyba při ukládání v Calc

Děje se tak, ať je pojmenování souboru jakékoliv. Testoval jsem Writer, u toho se problém nevyskytuje. Jinak LO při spuštění Windows nastaveno nemám. Pokud to Writer nedělá, je možné, že je to způsobeno nějakým nastavením v konkrétích souborech?

Offline

#6 17. 2. 2019 12:45:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při ukládání v Calc

Nevěřím že by to bylo nějakým interním nastavením v LO. Pokud to Writer nedělá, a Calc ano tak je to ještě divnější. Nejedná se náhodou o původní Excelovské soubory?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 17. 2. 2019 12:51:18

Michailcz
Člen
Registrace: 17. 2. 2019
Příspěvků: 6

Re: Chyba při ukládání v Calc

To ne, ty soubory byly vyvořeny v LibreOffice původně. Ještě jsem testoval jiné soubory Calc, a některé to nedělají, jen asi tři. To už je fakt divné. Nemají jednotlivé soubory nějaké vlastní nastavení?

Offline

#8 17. 2. 2019 13:01:28

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při ukládání v Calc

Je možné, že řazení reaguje na název, typem to asi nebude, ale mohla by to být velikost souboru. Také se podívejte na volbu pod pravým myšítkem (kliknout na plochu pravým tlačítkem). Je tam několik možných voleb. Zejména ZOBRAZIT, SEŘADIT,.....MANIPULACE a PŘIZPŮSOBIT. Některá předvolba by mohla souviset s takovým podivným chováním.
     Například po aktualizaci LO (na 6.2.0.2) se mohou objevit ikony s jiným rarevným rozvržením, nebo jemnějším rastrem. To by stačilo k nějakému upřednostnění nových souborů.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 17. 2. 2019 13:23:10

Michailcz
Člen
Registrace: 17. 2. 2019
Příspěvků: 6

Re: Chyba při ukládání v Calc

Žádné řazení ikon pdoel něčeho nemám zaplé, a velikosti jsou různé, 600kb soubor se řpemisťuje, 300kb ne, a 60kb ano. Jinak já mám na ploše vlevo koš, tento počítač a zástupce programů, napravo na ploše potom libre office soubory, mezi tím je mezera. Ty problémové soubory mi tak právě přeskakují zprava doleva ke koši a spol. Ten rastr, s tím by se dalo něoc dělat, kdyby to bylo tím?

Offline

#10 17. 2. 2019 14:02:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při ukládání v Calc

V nástrojích je možné navolit sadu ikon. NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBRE OFFICE > ZOBRAZENÍ > Volba sloupce UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ > styl Icon (je to roletka) kde se dají navolit jiné sady. Implicitně je tam "Colibre", ale také je možné nastavit "Expertně" mnoho věcí. nevím ale přesně co testovat. Volba je NÁSTROJE > MOŽNOSTI > LIBRE OFFICE > POPKROČILÉ > tlačítko OTEVŘÍT EXPERTNÍ NASTAVENÍ.
     Do horního řádku zadat heslo "Icons" a rozbalí se různé nabídky kde je možné zvolit snad cokoliv, ale konkrétně nevím co změnit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 17. 2. 2019 17:39:23

Michailcz
Člen
Registrace: 17. 2. 2019
Příspěvků: 6

Re: Chyba při ukládání v Calc

Zkusil jsem si s tím pohrát, nic nepomohlo. Pořád to dělá jen těch pár stejných souborů.

Offline

Zápatí