Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 1. 2019 14:08:15

liska vaclav
Člen
Registrace: 11. 2. 2005
Příspěvků: 19

Vložení z hlavního menu příkaz do makra (data/filtr) Vyřešeno jinak

Lze vložit  do  makra příkaz z hlavního menu?
Popis :mám zkopírovanou  tabulku s množstvím firem(jméno firmy je zde několikrát).
Seřadím tabulku dle jmen a pomoci vzorce kde je se v buňce A10 se nerovná = A11 napíše se v B11  písmeno "B". Nyní chci spustit na tuto vybranou část makro ( ale nevím jak ho zapsat).
Ručně to  je DATA / FLTR/ AUTOMATICKÝ.
A výběr použiji jako kopii. V hodně sterém OO byla databáze a tam se zadala tabulka a podle podmínek
byly vybrány řádky.
Možná , že lze i toto řešit jinak. Poradí někdo.
Předem děkuji

Editoval liska vaclav (2. 1. 2019 15:43:40)

Offline

#2 2. 1. 2019 15:02:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vložení z hlavního menu příkaz do makra (data/filtr) Vyřešeno jinak

liska vaclav napsal(a)

Lze vložit  do  makra příkaz z hlavního menu?
Popis :mám zkopírovanou  tabulku s množstvím firem(jméno firmy je zde několikrát).
Seřadím tabulku dle jmen a pomoci vzorce kde je se v buňce A10 se nerovná = A11 napíše se v B11  písmeno "B". Nyní chci spustit na tuto vybranou část makro ( ale nevím jak ho zapsat).
Ručně to  je DATA / FLTR/ AUTOMATICKÝ.
A výběr použiji jako kopii. V hodně sterém OO byla databáze a tam se zadala tabulka a podle podmínek
byly vybrány řádky.
Možná , že lze i toto řešit jinak. Poradí někdo.
Předem děkuji

     Podle popisu to vypadá, že hledáte nástroj "kontingenční tabulka". Volba DATA > KONTINGEČNÍ TABULKA. Tam se dají dělat například mezisoučty, ale hlavně můžete navolit kam se filtrovaný výsledek nakopíruje. Před tím samozřejmě doporučuji zadat jméno úseku dat a někdy je vhodné použít také jako registrovaný zdroj dat - například pro "hromadnou korespondenci", to je ale víc nežli jste poptával.


     Nepíšete v jaké verzi (Libre Office, nebo Apache Open Office) pracujete. Postup se může v jednotlivých systémech a verzích mírně odlišovat. Takže pokud narazíte na problém - upřesněte na jakém OS (operačním systému) a zda LO, nebo AOO a v jaké verzi.
     Makro by také asi šlo, ale myslím že kontingenční tabulka Vám bude plně vyhovovat. Pokud ne - napište co by mělo makro umět. Je jen málo případů kdy by bylo makro nutné.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 1. 2019 15:11:18

liska vaclav
Člen
Registrace: 11. 2. 2005
Příspěvků: 19

Re: Vložení z hlavního menu příkaz do makra (data/filtr) Vyřešeno jinak

Díky,je to LO 5.0.6.2.
Pokusím se něco s kontingenční tabulkou. Vašek

Offline

#4 2. 1. 2019 15:40:54

liska vaclav
Člen
Registrace: 11. 2. 2005
Příspěvků: 19

Re: Vložení z hlavního menu příkaz do makra (data/filtr) Vyřešeno jinak

Měl jste pravdu, musel jsem se ji naučit a je to perfekt.Vašek

Offline

Zápatí