Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 12. 2018 00:59:41

Michael208
Člen
Registrace: 17. 12. 2018
Příspěvků: 1

Čěština do Libre office

Dobrý den.Mám nainstalovaný linux ubuntu studio 18.04.Libre Office je součástí.Ale vše anglicky jak to udělat aby mi vše běželo česky(všechny součásti toho balíku office?)Děkuji všem Michael208

Offline

#2 17. 12. 2018 09:50:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Čěština do Libre office

Ubuntu by to mělo nabízet v rámci repozitáře ale vím, že nějakou dobu (dost nedávno) se musely slovníky doinstalovat manuálně. Podívejte se sem : https://cs.libreoffice.org/download/download/

Problém je v tom, že Stadardní repozitář nemá nejaktuálnější verzi. Já jsem kvůli určitému projektu na Windowsech a Ubuntu mám na odstaveném stroji. Takže Vám ani nemohu poradit konkrétně. Zřejmě nebudete příliš zkušeným na to, abyste si nainstaloval nejnovější verzi. Ono je také jistější držet se standardního repozitáře. Čeština pro LO by měla být v některé starší verzi pod odkazy úplně dole "Older versions of LibreOffice (may be unsupported!) are available in the archive". Zde ale vidím jen verze mimo lokalizací.

Mám ale pocit, že pokud máte české Ubuntu, měla by tam být i základní čeština - jenom nápověda by scházela. Ta je zase zpět ve formě ebedding ale také fungovala síťová verze. Nevzpomínám si že bych s tím měl kdy na Ubuntu problémy. Je ale možné pokusit se v nastavení NÁSTROJE > MOŽNOSTI LIBRE OFFICE > JAZYKOVÁ NASTAVENÍ > UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ + NÁRODNÍ PROSTŘEDÍ SPRÁVNĚ ZADAT JAKO VÝCHOZÍ ČEŠTINA. Je to ještě také spojené s volbou dalších záležitostí MĚNA, MASKY PRO DATA, ALE ZEJMÉNA VÝCHOZÍ JAZYK PRO DOKUMENTY (ZÁPADNÍ) > ČEŠTINA.



Možná budete muset odfajfkovat volbu "IGNOROVAT VSTUPNÍ JAZYK SYSTÉMU".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 20. 12. 2018 19:53:29

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Čěština do Libre office

Máte nainstalovaný balík libreoffice-l10n-cs?

Offline

Zápatí