Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 6. 2009 16:21:25

milan.kosulic
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 26

Restartovat číslování

Mám problém se stylem číslování. Pokud v něm zatrhnu "restartovat od začátku", tak to nefunguje a nesouvislé bloky odstavců to čísluje od jedničky stále dál. Když použiji tento styl na nějaký odstavec v již naformátovaném textu, tak se všechny následující bloky se stylem číslování přepočítají. Když v bloku se stylem číslování použiji samostatný příkaz Restartovat od začátku, tak se blok očísluje správně od jedničky.
Proč nefunguje zatržítko "Restartovat od začátku" v definici stylu?

Offline

#2 22. 6. 2009 06:32:45

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Restartovat číslování

Celá ta položka se jmenuje "Restartovat na začátku tohoto odstavce", celkem mě zaráží že je přístupná i v definici stylu ... ale i tam má svoji logiku, která myslím předpokládá že uživatel má zrovna označený jeden blok číslování a chce aby začal od 1 - pak toto zatrhne a OOo vyhledá první odstavec tohoto bloku a u něj nastaví "reset číslování".

Obvykle to ale používám jinak. Na všechny číslování v dokumentu používám jeden odstavcový styl navázaný na číslovací styl - a na začátku každého bloku nastavím přes pravé tlačítku "Resetovat číslování" - a pak to funguje bez problémů a logicky.

Ještě bych doplnil, že pokud používáte rozšíření typoTJB (doufám že to píšu dobře) tak při jeho úpravách dochází k přidání čísla z číslování do textu položky pokut tato začíná písmenem s čárkou nebo háčkem (autorovi jsem to již reportoval).

Offline

#3 22. 6. 2009 17:20:02

milan.kosulic
Člen
Registrace: 29. 9. 2008
Příspěvků: 26

Re: Restartovat číslování

Ano, funkci resetování číslování zahrnutou do definice stylu jsem chápal přesně jak říkáte, ale bohužel to takto nefunguje a musí se resetovat přes pravé tlačítko myši nad označeným blokem. Děkuji za potvrzení mé zkušenosti. Škoda, že to není v nápovědě. Skoro to vypadá na chybu ve stylech.
Správně je TypoJTB. Tu chybu jsem teď vyzkoušel na jednom bloku odstavců očíslovaných (ručním naformátováním), ale neprojevilo se to.

Offline

#4 23. 6. 2009 06:35:21

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Restartovat číslování

milan.kosulic napsal(a)

musí se resetovat přes pravé tlačítko myši nad označeným blokem

Není potřeba označovat blok, stačí kliknout do prvního položky a pak přes pravé ...

Offline

Zápatí