Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 10. 2018 08:59:17

MilanUhrak
Člen
Registrace: 1. 11. 2005
Příspěvků: 39

Captcha

Je skutečně nutný captcha opruz na fóru u přihlášených uživatelů ?

Offline

#2 18. 10. 2018 18:46:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Captcha

Určitě ano. Už jsme tady zažili řádění trola který se vyžíval v tom že dík neexistující ochraně dával nesmyslně kompilované reklamy - i desítky až stovky příspěvků v jednom útoku.



Takže aby taková situace už nemohla vzniknout je kaptcha nutné opatření i když.. Pokud jste registrovaný uživatel a databáze vás rychle rozpozná tak stačí potvrdit zaškrtávacím tlačítkem a většinou se objeví fajfka a lze to odeslat. Čas od času samozřejmě pro sichr vyskočí obrázkový test aby se ani tohle nedalo obejít.



Nechci být invektivní, nebo jinak iritující - a nebo dokonce namyšlený. Mne to neomezuje, respektive mi to nevadí a nevidím důvod proč by to mělo vadit uživatelům, kteří sem přijdou 1x za půl roku něco napsat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 11. 2018 20:30:15

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Captcha

Ten trolling v jakýsi čínštině či čem co se zde poslední dny odehrává je blbej, to rozhodně. A ta captcha tomu očividně není schopná zabránit. Nevím co mě v tuto chvíli točí víc, zda trolling kvůli kterýmu jsem musel odhlásit oznamování příspěvků do emailu nebo captcha, na který musim zaškrtávat jakýsi naleštěný americký výlohy nebo auta, kor když se navíc tenhle jakoby-antitrolí nástroj ukazuje jako podle mě typicky americkej -> tváří se to údivuhodně a vůbec to nefunguje tak, jak se to podává.

Offline

#4 20. 11. 2018 11:35:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Captcha

Ta Captcha CAPTCHA Wikipedie má nedostatky, ale ten trol to dělá možná manuálně. Přihlásí se asi pod více nicky, které využije později. Potom ale manuálně vkládá i když dnes tam je captcha jen náhodně - občas - přihlášení jde udělat i automatem po odklikutí a čekat na "nicke".

     To je tedy kompromis kvůli kritice lidí jako je autor tohoto článku. Ing. Lukáš Grásgruber je názoru, že jde o manuální práci trola. S tím celkem souhlasím, ale dík usnadnění to může být automat. Vyjde mu třeba 20% útoků. Ten druhý případ (manuální) už je možná cílená sabotáž našeho portálu.
     Když se podíváte na nové příspěvky a jsou tam 2 stránky JapanKlikHáků tak je označíte jako přečtené a jsou pryš. Když mezi nimi bude legitimní tazatel tak se mu nemusí dostat žádné odpovědi jen díky tomuto efektu


     Ale souhlasím, že to někdo dělá možná manuálně ale určitě si nedělá starosti o zisk z prokliků - efekt není určitě žádný a manuální práce trola moc. Autor článku by se měl kát - pokud tedy není tím trolem on. Pak by bylo vše logické.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí