Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 9. 2018 19:43:16

suzzi
Člen
Registrace: 9. 9. 2018
Příspěvků: 1

chyba při instalaci

Dobrý den, mám nový notebook s Windows 10, stáhla jsem si Libre Office 6.1.0, na začátku instalace se mi zobrazí hláška, že instalace je zakázána zásadami správce systému. Co s tím?
díky za radu

Editoval suzzi (9. 9. 2018 19:43:53)

Offline

#2 10. 9. 2018 09:29:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: chyba při instalaci

Dělal jsem 3 instalace na W10 a myslím že se musí potvrdit povolení aby program provedl změny v systému. Pokud toto nepotvrdíte tak se asi stane to co popisujete.
     Oni k tomuto potvrzení většinou píšou něco alarmujícího, ale vydavatel certifikátu je jim znám, což potvrzují, ale přes to většinou napíšou něco co by mělo uživatele "cizí" aplikace odradit.


     Otestujte znovu instalaci. Také je možné, že máte staženu instalaci pro nesprávný systém. Jde možná o architekturu procesoru. Nový noťas bude mít jistě architekturu 64 bitů a vy možná nemáte správnou verzi. Přes to je možné že je potřeba ještě něco na W10 povolit. Vím že nové - čisté instalace W10 se chovají trošku jinak, nežli verze migrované například z W7. W10 jsou dost agresivní a některé věci prostě nelze ani odstranit. Jde například o Cloud který se u čistých instalací snad nedá ani odstranit ani odstavit vypnutím. Zadáte například volbu "jen dokumenty a obrázky" ale stejně mají nakopírovaný celý váš systém - kvůli možné obnově. Stačí aby byla omezena práva administrátora (často to dělával ACER, ale i další v rámci svých multilicencí).
     Takže otestujte pro jistotu nově staženou verzi Download LO a bedlivě sledujte co píše systém. Raději si hlášky opište aby bylo z čeho vycházet. V krajním případě by to bylo na reklamaci, ale spíš půjde o nějaké povolení v administraci, nebo firewallu. Podívejte se například sem Zapnutí / vypnutí firewallu v Defenderu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí