Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 9. 2018 13:38:21

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Vyhledání řetězce a automatické odstranění celého řádku

Zdravím a předem se omlouvám ze případný amatérský dotaz.

Mám rozsáhlý soubor frází pro právní agenturu, kde řešíme rodinné právo. Tj. jsou pro nás relevantní fráze typu rozvod manželů, ale už ne rozvod fabia nebo rozvod vody... Je možné kromě běžného vyhledání řetězce znaků a jejich nahrazení použít funkci, která po nalezení daného řetězce (například "rozvod vody") rovnou smaže celý řádek?

Vzorový soubor (10. řádek je pro mě nevhodný a nejraději bych našel všechny řádky obsahující stejný text a smazal je): http://www.uschovna.cz/zasilka/DTNSNY99LY6Z3LJJ-9D9/


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#2 2. 9. 2018 17:02:29

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Vyhledání řetězce a automatické odstranění celého řádku

Tady v anglině:
https://ask.libreoffice.org/en/question … rch-string


jinak podle toho: klikněte někam do buněk ve kterých je text a pak menu Data/ Další filtry/ Standartní filtr ->
Název pole: Sloupec A
Podmínka: Neobsahuje
Hodnota: rozvodová sada octavia

Pak OK a máte to.


Jen bych upozornil abyste pro hromadné mazání dobře zvážil tu hodnotu a nesmázlo se vám i něco co byste chtěl zachovat - například kdybyste měl dva podobné názvy "rozvodová sada octavia" a "rozvodová sada - lejstra" a dal odfiltrovat "rozvodová sada" a smázlo by to jak octávii tak papíry :-).

Offline

#3 2. 9. 2018 23:06:14

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Re: Vyhledání řetězce a automatické odstranění celého řádku

kamlan napsal(a)

Tady v anglině:
https://ask.libreoffice.org/en/question … rch-string


jinak podle toho: klikněte někam do buněk ve kterých je text a pak menu Data/ Další filtry/ Standartní filtr ->
Název pole: Sloupec A
Podmínka: Neobsahuje
Hodnota: rozvodová sada octavia

Pak OK a máte to.


Jen bych upozornil abyste pro hromadné mazání dobře zvážil tu hodnotu a nesmázlo se vám i něco co byste chtěl zachovat - například kdybyste měl dva podobné názvy "rozvodová sada octavia" a "rozvodová sada - lejstra" a dal odfiltrovat "rozvodová sada" a smázlo by to jak octávii tak papíry :-).

Děkuji, funguje to skvěle. Mám jen problém u vícenásobných filtrů - když po prvním vyfiltrování dám stejným postupem další, ten předchozí se zruší. Dá se to aplikovat vícekrát?


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#4 3. 9. 2018 09:38:16

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016
Příspěvků: 368

Re: Vyhledání řetězce a automatické odstranění celého řádku

Já v Calcu moc nedělám, ale co jsem tedy na to koukal, tak ty filtry ve skutečnosti řádky nemažou ale pouze je skrývají.
Zobrazí se to tak, že se vše označí Ctrl+A a dá se Formát/ Řádky/ Zobrazit.


U toho Standartního filtru je také sloupec Operátor (pak Název pole, Podmínka, Hodnota), takže si tam můžete dát jako operátor "A" a těch filtrů nadefinovat více a příslušné řádky se skryjí.


A pod tím je volba Možnosti a checkbox "Kopírovat výsledky do". Jak se používá tohle kopírování se můžete dočíst když kliknete na tlačítko Nápověda :-).


Ale musíte si tedy nejdřív vybrat oblast kam to chcete zkopírovat a to se dělá Data/ Definovat oblast. Takže napřed si třeba uděláte List2 (v dolní části obrazovky hned nad stavovým řádkem tlačítko "+" vedle List1) a v listu2 kliknete do buňky A1 a zadefinujete si to pod nějakým jménem. Jakmile máte takhle definovanou oblast, tak můžete v List1 použít ten vícenásobný filtr a při zaškrtnutí onoho checkboxu si ze selectboxu pod ním vyberete jméno té definované oblasti a ono se vám to tam zkopíruje.


Pak z Listu2 můžete udělat ještě třeba List3 a pak List4 atd. až se "dohrabete" ke kýženému výsledku :-). Výhoda bude ta, že když uděláte chybu, tak se můžete vrátit zase třeba na předchozí list a udělat jiný filtr.

Offline

Zápatí