Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 8. 2018 18:03:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Nestabilita Verze LO : 6.0.6.2 (x64)

Nestabilita se projevuje zejména v případě kdy se pokouším propojit ComboBox (podobně LisBox a jiné ovládací prvky) na databázi - regiatrovaný Calc. Žádné velké objemy dat jen ovládací prvky a speciální pole.


     Prakticky vždy to spadne a nejsem schopen nastavit požadované vlastnosti z propojení. Testoval jsem jak do souborů ODT, tak OTT se stejným výsledkem. Navíc mám podezření, že není ani plně funkční volba vlastností uvedených roletek. Existuje zásadní rozdíl mezi pojmem TISKNUTELNÝ, VIDITELNÝ a podobně. Pokud máte někdo podobné zkušenosti prosím potvrdit tuto záležitost.
     Nejvíc mi vadí padání - nemuhu nic otestovat pořádně. Zejména jde o výstupy do PDF. Před hodinou se mi chyba zacyklila tak, že jsem musel dávat stále obnovu. Zrestartoval jsem stroj a přeinstaloval LO kvůli chybám (- volba opravit). Po restartu zmizel sice ten nekonečný cyklus, ale nestabilita trvá stále i po přeinstalování LO.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 31. 8. 2018 13:44:29

JirkaZ
Člen
Registrace: 25. 6. 2006
Příspěvků: 41

Re: Nestabilita Verze LO : 6.0.6.2 (x64)

Možná by nebylo od věci, kdybyste vystavil nějaké soubory, s nimiž se Vám to děje a popis nastavení registrace Calcu - bylo by pak snazší to porovnávat. Mám taky 6.0.6.2 (na Kubuntu 14.04).

Offline

#3 11. 9. 2018 11:53:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nestabilita Verze LO : 6.0.6.2 (x64)

Děkuji za reakci. Ono se jedná o docela složité systémy šablon. Nevím jestli by to bylo vhodné pro testování druhou osobou. Mám tam dost věcí k odladění. Tuto výše popisovanou chybu jsem částečně vyřešil. Už mi to nepadá, ale změnil jsem obsluhu ovládacích prvků pomocí maker. Navíc je vše postaveno jen pro Windows. Tedy nemělo by to být jen pro Win, ale nejdřív musím postavit pro Win a pak to doladím pro Linux. Pracuji primárně na Ubuntu ale tady se jedná o projekty které mají chodit na Windows.


     Přes to mám stále podivné problémy. Dříve jsem pracoval nejvíce na Ubuntu. Windows jsem měl jen ve verzi XP. Nyní teprve zjišťuji vlastnosti W7 a W10 a jsem z toho na prášky. Po přeinstalování jsem smazal i nastavení ve svém profilu a postupně doplňoval svoje knihovny. Tam je často zakopaný pes v podobě shodných názvů maker v nadřazené knihovně "Moje makra Standard" s makry použitými v dokumentu. Mám návyk dávat si do nadřazené knihovny nejčastěji používaná a otestovaná makra (asi v 15-ti modulech). Používám dlouhé názvy abych přečetl k čemu makro slouží. Po vykopírování do dokumentu název patřičně zredujuji aby k chybě nedošlo - ale člověk nikdy neví jestli neudělal kikx.
     Podobně je to s rozšířením. Měl jsem ve Writeru 4 rozšíření. Popisované padání po každém provedení akce skončilo když jsem nenainstaloval 3 rozšíření (picextract-1-0-0_libreoffice, PicTool-1.0.7_LibreOffice4 a picinfoframes-1-0-0_libreoffice) mimo toho jsem nedal ještě  pro jistotu také AltSearch ale které z těch udělátek bylo na vině nevím - nemám čas testovat.


     Celkem jsem konsternovaný tím, že dám makrem uložit soubor a automaticky se mi otevře Thunderbird a obsahuje soubor jako přílohu. To je někde nastavitelné. Nyní mne to moc netlačí tak to neřeším ale jsem naštvaný když musím vypnout hromadu nechtěných nových zpráv.
     Horší je chování schránky v módu "transferable". Některé úkony se musí udělat jen manuálně. Konkrétně vyberu část obsahu (od záložky do konce souboru) dám uložit do separátního souboru a mám problém. Nelze ve zdroji makrem smazat kopírovaný obsah. Když ho manuálně vystříhnu a vložím je vše OK. Při tom makrem by to mělo jít snadno. Pouze je nedostatkem když by v okamžiku vystříhnutí stroj spadl, tak by se mohlo stát, že se obsah do nového souboru nedostane a v původním už nebude. Takže proto se nejprve kopíruje, uloží a následně se maže. Představte si 200 záložek - manuálně 3 hodiny pracovního času a to si myslím, že jsem zručný v používání klávesových zkratek.
    Chyba je někde v nalogování příslušného souboru, respektive je nutné aby bylo přepínáno OnFocus, což sice dělám, ale soubory buď chybují, nebo nestíhají a musím dělat různé triky. Prostě je toho hodně a myslím že to dělá v tomto případě OS.
    Další nepříjemností je například nahlášený bug pro W7 - PilePicker neumí při spuštění makrem načíst vybraný adresář. Ukládání na předem určené místo (řetězcem) funguje, ale výběr adresy z dialogu se nenačte. Tohle dělá zřejmě jenom W7, ale je to problém. Neobešel jsem to ani použitím dialogů LibreOffice. Takže z poloautomatů se stávají "manuály".


    Pokud si troufáte na ladění tak tady je část jednoho projektu - tvorba šablon - tak si stáhněte Základ Agendy. Je to primitivní základ ve dvou variantách - ovládací prvky a "speciální pole". Pro linux budete muset někdy přepsat lomítka pro URL. Soubory se spouští z Vzor_TextBox_1. Vyplivne to na Vás nějaké dotazy - otestujte nejprve NE (Zrušit) ve všech dialozích (MsgBox a InputBox). Pak se podívejte na ovládání. Nápověda (Instrukce) by měla fungovat bez problémů. Následně otestujte příkaz "Aktalizace" - ten nakrmí ovládací prvky a ve druhém kole speciální pole.
    Tohle mělo být ve čtyřech verzích. První měla být přímo pomocí ovládacích prvků z databáze - sešit registrovaný jako databáze - do ovládacích prvků. Druhá shodně do speciálních polí. V této verzi to může být řešeno pomocí Hromadné korespondence ale krmení mělo být vícestupňové a sice tak že poslední slovo by měla právě Hrom. korespondence.
    Není to ale ve stavu ukázkového kódu. Přes to myslím že to bude někoho zajímat. Jde o systémy pro státní správu, nebo malé organizace a podobně. Tedy není zde plno věci jako například ochrany, QR kód ap. Je to návod jak šablonu začít stavět.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí