Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 7. 2018 08:02:43

tmac
Člen
Registrace: 14. 10. 2009
Příspěvků: 3

Tisk souboru z příkazové řádky Ubuntu 16.04 bez grafického prostředí

Dobrý den,

řeším v aplikaci z PHP tisk doc, odt, xls souborů z příkazové řádky linuxu.

syntaxe tato (resp. jakákoli) vrací chybu "Failed to open display"

používám

libreoffice --headless --pt  <tiskarna> <soubor.odt>

první parametr testovaní i s invisible atp.

Tiskána normálně dostupná a např PDFko přes lpr tiskne OK, prostě se to sekne na "Failed to open display"

Děkuji za radu

.. ještě upřesním otázku na serveru mám libreoffice-common balík a nikoli X11, je to takhle vůbec funkční , nic méně GUI k tomu není třeba , ne?

Editoval tmac (19. 7. 2018 10:25:54)

Offline

#2 19. 7. 2018 11:21:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Tisk souboru z příkazové řádky Ubuntu 16.04 bez grafického prostředí

Tohle vypadá, že Libre Office je mimo focus. Tam je totiž otázka buď nastavené tiskové oblasti, nebo výběru.
     Podle mne se musí příkazovou řádkou nejdřív příslušný soubor otevřít. To by mohlo být i na pozadí, ale nedávno jsem takový postup hledal a našel jen velmi starý příspěvek - kód samozřejmě nefungoval. Já jsem to uměl obejít - ale nebylo to přes příkazovou řádku.
     Případ PDF je jiné kafe - ale může tam být i tisk zakázaný. V nejhorším případě by se to mohlo nejprve do PDF uložit a pak pustit na tiskárnu. Jde asi zejména o to, aby byl soubor nastaven - to například Calc rozmetá do mnoha listů - ale když má určenu tiskovou oblast a nastaveno například přizpůsobení stránce, je to jiné.
     Celkem je rozdílné zda tisknete Calc, Writer, Draw, Impress ap. - zejména v přípravě tiskové úlohy bych viděl problém. Vy jednoduše ukážete na soubor - a tiskni. Podle mne se musí soubor otevřít, zavolat příkaz tiskni a pojede to.
     Jen malá detail. AOO i LO jsou normálně zapakované - musíte je nejdřív otevřít jinak nemáte vůbec žádnou šanci. Ale i tak bez nastavení tisku bych to viděl jako průšvih.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 19. 7. 2018 12:58:03

tmac
Člen
Registrace: 14. 10. 2009
Příspěvků: 3

Re: Tisk souboru z příkazové řádky Ubuntu 16.04 bez grafického prostředí

Ne, ne jde fakt jen o tisk a tedn pokud jde o PDF ba je Linuxu hračka lp (lpr) a šup je venku. LO to údajně umí také jen mám problém se serverem kde není GUI a nemá být... sad

Offline

#4 19. 7. 2018 15:36:52

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Tisk souboru z příkazové řádky Ubuntu 16.04 bez grafického prostředí

No potom se ale nedivte. Pokud na tom serveru není GUI pak tam není LO ani AOO nainstalováno. Leží tam prostě zapakované soubory a ty se určitě musí otevřít alespoň na pozadí. Když máte PDF, nebo TXT, CSV tak ty nejsou zapakované.
     Chápejte že jde o ZIP soubor který se musí rozpakovat a spustit. Bez běhového prostředí takový soubor prostě tisk neuděláte. I když by to byl cloud tak tam musíte mít instalaci běhového prostředí. Ani obyčejný ZIP s obsahem TXT, PDF,.... bez spuštění a extrakci z archivátoru nevytisknete.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí