Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 6. 2018 07:48:30

zu1234
Člen
Registrace: 6. 6. 2018
Příspěvků: 4

Klávesová zkratka pro vložení spojice do kresby - VYŘEŠENO

Zbravím.
Pokusil jsem se vytvořit si klávesovou zkratku na vložení spojnice při kreslení.
Ale nefunguje to. Vkládat například kužel funguje, ale spojince nikoliv.

Editoval zu1234 (21. 11. 2018 10:36:20)

Offline

#2 6. 6. 2018 10:12:22

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Klávesová zkratka pro vložení spojice do kresby - VYŘEŠENO

Víte tyhle věci by měly fungovat podobně jako technologie drag and drop - ale ve verzi kopíruj. V Draw se nedá nahrávat záznamníkem maker. Stačí to udělat v Calcu, nebo ve Writer. Pak makro přepsat (kopírovat) do Draw.


     Stačí jednoduše nahrát jen kopírování a vložení. Upřesňuji, že nejprve musíte objekt aktivovat jako "shape", tedy tak aby byly vidět zelené úchopové body. Teprve nyní začít nahrávat makro příkazem COPY - nejlépe z hlavní nabídky. Následně jen vložit a nahrávání ukončit tím že přidáte makru název. Toto makro by mělo být jen v konkrétním sešitě - ale nikiv v "Moje Makra Standard" nad všemi lokálními dokumenty. A pokud ano v knihovně Moje makra Standard - tak musí být deklarováno jako PUBLIC. Tohle ale nedoporučuji


     Trik je v tom, že se aktivuje kopírování do schránky a je úplně jedno co je vybráno. Následně se to někam vloží. Může to být vybraný text, nebo objekt kresby a podobně.


     Pokud máte ale dojem, že to bude fungovat vždy tak jste na omylu. Stejně jako v případě že dáte do paměti 5 různých objektů a schránka si to bude pamatovat. Nepíšete ani v jakém systému LO, AOO pracujete ani v jaké verzi.


     Pokud si představujete, že si vytvoříte makro pro různé objekty které zavoláte a zkopírujete i po mnoha týdnech, tak na to se musí jít úplně jinak. Lze volat existující a zavřené dokumenty které obsahují to co je potřeba kopírovat.


     Také mám dojem, že spojnicemi myslíte kóty. Spojnice je obecně úsečka kterou musíte dát na správné místo kurzorem. Takže když "spojnici" vložíte schránkou octne se někde úplně jinde - ve středu stránky (plátna). Pak ji musíte manuálně přesunout třeba odkrokováním kurzorem, nebo táhnout myší. Ihned přijdete na to, že je rychlejší nabrat úsečku z lišty a uložit ji pomocí osového kříže co nejpřesněji a pak ji upravit ve smyslu ukotvení, úhlu, délky tloušťky a barvy (pokud nechcete implicitní černou čáru, ale třeba červené tečky, šrafování ap.)
     Spojnice by se měly následně spojit na úchopových bodech a celou kresbu spojit do jedného objektu. Samozřejmě lze to dělat různě zejména podle individuálnch představ.


     Přes to jen pro informaci mám sadu maker psaných pro DRAW kterými se vykreslují velmi pěkné objekty například typu průniků barevných kruhů ve tvaru kytiček a je možné programovat podobně jako Corel Draw jen s tím že jde o StarBasic a nikoliv o VB. Jenže to není ani moc efektivní.
     Je snadnější natáhnout si hotové obrázky do galerie a mít je po ruce vždy (pozor po aktualizaci se ztratí, takže si je nahrajte jako sadu samostatně a hlavně si to zálohujte mimo systém). DRAW je docela silný nástroj ale musíte znát jeho možnosti.


PS : Zapoměl jsem připomenout že existuje rozšíření OOCAD. Je staršího data a původně bylo určené pro OpenOffice (nyní Apache OO), ale když jsem ho použil (asi před rokem v LO) tak fungovalo. Normálně vytahuje kóty jak to známe z běžných CADů.


     Ještě mne napadlo, že to možná funguje, ale vkládá se to na stejné místo kde jste kopíroval. Stačí to jen následně odkrokovat. Záleží totiž odkud kam kopírujete. Když budete kopírovat do jiného listu, bude objekt vložen doprostřed a vy ho nemusíte ani zaznamenat - nemá vybrané úchopové body. Jedná se o přímku která se dá snadno přehlédnout. Tohle je vidět jen když kopírujete v tom samém listu. Úchopové body jsou vidět.

Editoval neutr (6. 6. 2018 10:37:01)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 6. 2018 11:01:11

zu1234
Člen
Registrace: 6. 6. 2018
Příspěvků: 4

Re: Klávesová zkratka pro vložení spojice do kresby - VYŘEŠENO

Vaše odpověď je rychlá, ale myslím že neřeší chybu LO o kterou se podle mne jedná.
Na F9 jsem si naprogramoval kategorie kresba, funkce čtverec.
Stisknu F9, změní se kurzor, kliknu a táhnu a kreslím čtverec.
Na F12 jsem si naprogramoval kategorie kresba, funkce spojnice.
Stisknu F12, nezmění se kurzor, nelze vkládat spojnice.
Mimochodem LO o tom ví co by měl dělat, protože po najetí kurzoru
nad ikonu spojnice vypíše: "Spojnice (F12)"

Offline

#4 6. 6. 2018 12:08:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Klávesová zkratka pro vložení spojice do kresby - VYŘEŠENO

Jste si jistý že není chyba v makru? Existuje problém s umístěním kotvy. To je právě to co popisujete. Zkontrolujte si makro v místech kde je deklarováno "Shape - anchor". U toho čtverce to bude v pořádku, ale u té spojnice nikoliv. Jde o startovní souřadnice které jsou na nulách. Spojnice je zřejmě nemá proto se neobjeví osový kříž.


     Když tak sem postněte makra a já to opravím. Je pravdou že existují problémy s kotvami zejména ve Writer kde se to dá řešit celkem snadno (jde o umístění objektů - tlačítka a podobně).

Editoval neutr (6. 6. 2018 12:10:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 6. 6. 2018 12:59:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Klávesová zkratka pro vložení spojice do kresby - VYŘEŠENO

Nyní jsem kontroloval a funguje to. Ale doporučuji jiný postup nežli je nahrávání :


1. Otevřít V APLIKACI DRAW > NÁSTROJE > KLÁVESNICE > OKÉNKO KATEGORIE
2. Zde najít heslo SPOJNICE v okénku (kategorie) > v okně FUNKCE si veberte jakou chcete.
3. Vyberte klávesu (třeba tu F12) a nyní stiskněte tlačítko ZMĚNIT (nezapomeňte hned uložit).


Ale chodí i nahrávaná verze. Ale jistě pochopíte že je snadnější přiřadit hotové systémové makro, nežli nahrávat jeho nedokonalou verzi a tu pak přiřadit :-)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 21. 11. 2018 10:34:22

zu1234
Člen
Registrace: 6. 6. 2018
Příspěvků: 4

Re: Klávesová zkratka pro vložení spojice do kresby - VYŘEŠENO

Ano, podařilo se:
DRAW > NÁSTROJE > Přizpůsobit > KLÁVESNICE > OKÉNKO KATEGORIE
Dále podle Vašich not
DĚKUJI!

Offline

Zápatí