Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 3. 2018 18:32:40

Popelka
Člen
Registrace: 30. 3. 2018
Příspěvků: 1

Stránky

Zdravím,
píšu bakalářku, stránky mám očíslované jak jsem potřebovala (několik prvních ze začátku vůbec nečíslovat a pak začít od 1), ale potřebovala bych to stejně tak i na konci práci a s tím už si nevím rady. Poradí někdo?

Offline

#2 30. 3. 2018 19:12:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Stránky

Popelko tam jde o to, že musí být vytvořen styl stránky "prázdná" - bez číslování. Pokud jde o poslední stránky tak by stačilo pouze speciální pole (číslo stránky) smazat.


     Řešení je spíš opačně - vytvořit svůj styl číslování a nechat základní formát bez čísla. Ale problém bývá někdy s tím, že bakalářka vyžaduje přerušení číslování - to se dá udělat jako nový typ a číslovat třeba od dalšího čísla.


- Úvodní stránka bývá v pohodě. Následně budou stránky bez očíslování, dál číslování od jedničky, nebo od určitého čísla, dále mohou být vloženy opět prázdné - základní stránky a to vystřídat dalším typem číslované stránky (může to být přímo navázání na původní číslování), ale spíš bych uvedl nové.


- Také bývá problém že některé bakalářky (i magisterky) mohou být oboustranné. Většinou jsou jednostranné a ty jsou stejné tedy pravé - (ale jsou i oboustranné - tak bývají různé levé i pravé vazba uprostřed). Sice to upravuje předpis ale viděl jsem několik různých vzorů - různé katedry na stejné fakultě různé vzory a "povinný" brožovaný manuál jako návod.


- Ty lepší školy mají svůj vzor (Word šablonu) a ta platí někdy pro celou fakultu, ale má to jenom několik škol. Viděl jsem to na UJEP a ještě na nějaké tuším ostravské, nebo brněnské škole. Ostatní rejžují pomocí docela drahých manuálů - list A5 cca 2Kč a je jich tam asi 40.


- A ještě vždy chtějí Word - což lze obejít právě Writerem. Když tak se podívám a pošlu Vám odkaz na cizí šablonu - dají se snadno upravit. Ale je na tom autorské právo, takže bych doporučoval nejprve otestovat zda Vaše škola nemá na nějaké fakultě, nebo katedře šablonu bakalářky, nebo magisterky.


Už jste asi desátý uživatel se stejným požadavkem. Je tady z minula hodně podobných dotazů. Takže pokud nenajdete šablonu někde na škole, tak se mrkněte jestli najdete zde to co potřebujete. Já se snad někdy dokopu k tomu abych udělal univerzální šablonu která bude mít sofistikovanější styly číslování, citací a stylů typických pro akademické práce.

Editoval neutr (30. 3. 2018 20:06:50)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí